معاون وزیر دفاع عربستان با سالیوان دیدار کرد

کدخبر: 496152
خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان به منظور بهبود روابط این کشور با آمریکا به واشنتگن سفر کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، شاهزاده «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع عربستان امروز (چهارشنبه) در واشنگتن با «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار و درباره چشم‌انداز همکاری و هماهنگی مشترک بین ریاض و واشنگتن و راه‌های حمایت و تقویت آن‌ها در چارچوب چشم‌انداز مشترک بین دو کشور تبادل نظر کردند. 

 
خبرگزاری عربستان سعودی (واس) گزارش داد، «سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا نیز تاکید کرد که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا متعهد به کمک به عربستان برای دفاع از خاک خود است. 
 
کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که «سالیوان» با معاون وزیر دفاع عربستان درباره اهمیت هماهنگی تلاش‌ها برای اطمینان از تاب آوری اقتصاد جهانی گفت و گو کرده است. 
 
این بیانیه اضافه کرد که سالیوان تلاش‌های عربستان برای تضمین آتش بس در یمن که با میانجیگری سازمان ملل انجام شده است را ارج می‌نهد. 
 
همچنین پایگاه خبری «اکسیوس» به نقل از سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نوشت که شاهزاده «خالد» در راس یک هیات سعودی برای شرکت در کمیته برنامه ریزی استراتژیک مشترک بین آمریکا و عربستان در واشنگتن به سر می‌برد. 
 
این پایگاه خبری با اشاره به اینکه این نشست با اهمیت است افزود: زیرا آمریکا در تلاش است تا روابط خود با عربستان سعودی را بهبود بخشد در حالیکه عربستان برای افزایش تولید نفت خود پیش از سفر آینده  «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه که در پایان ماه ژوئن انجام خواهد شد، تلاش می‌کند.
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی