درخواست از وزیر صمت برای تحویل اسامی نمایندگان تهدید کننده به وزارت اطلاعات

کدخبر: ۵۰۴۳۱۱
وزیر صمت اسامی نمایندگان تهدیدکننده را به وزارت اطلاعات تحویل دهد سید جواد حسینی کیا گفت: پس از بررسی و صحت ادعای وزیر مبنی بر دریافت پیامک تهدیدآمیز از سوی نمایندگان مجلس، این موضوع به شورای نگهبان و نیرو‌های اطلاعاتی منتقل می‌شود و دستگاه‌های نظارتی به آن ورود خواهد کرد.
درخواست از وزیر صمت برای تحویل اسامی نمایندگان تهدید کننده به وزارت اطلاعات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هیئت رئیسه مجلس به ادعای وزیر صمت مبنی بر دریافت پیامک تهدیدآمیز از سوی نمایندگان رسیدگی می‌کند.

آقای سید جواد حسینی کیا گفت: پس از بررسی و صحت ادعای وزیر مبنی بر دریافت پیامک تهدیدآمیز از سوی نمایندگان مجلس، این موضوع به شورای نگهبان و نیرو‌های اطلاعاتی منتقل می‌شود و دستگاه‌های نظارتی به آن ورود خواهد کرد.

او می‌گوید: اگر ادعای وزیر صمت اشتباه بوده و نمایندگان چنین کاری انجام نداده باشند، باید درباره علت این ادعا پاسخ دهد؛ آقای فاطمی امین باید با ارسال نامه به وزارت اطلاعات، اسامی نمایندگان تهدیدکننده را اعلام کند و نمایندگان هم نباید به وزیر پیامک تهدیدآمیز برای پست مدیریتی دهند؛ زیرا بی‌توجهی به تذکر رهبر انقلاب است و نمایندگان هم، معمولا در حوزه اجرایی دخالت نمی‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفته، موضوع سرمایه گذاری در معادن و وضعیت صنعت خودرو، دو دلیل اصلی نمایندگان برای استیضاح وزیر صمت است.

عرضه خودرو در بورس کالا از ۱۸ خرداد با دستور وزارت صمت متوقف شده؛ موضوعی که آقای امید قالیباف سخنگوی این وزارتخانه می‌گوید، علت آن تلاش وزارت صمت برای متمرکز کردن عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه است.

پیشتر آقای احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس گفته بود که این هیئت رئیسه از نمایندگان خواسته تا برای استیضاح صبر کنند؛ چرا که شاید رئیس جمهور بخواهد، خودش کابینه را ترمیم کند.

فردا (ششم تیر)، بررسی درخواست استیضاح آقای سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در راستای اجرای ماده ۲۲۱ قانون آئین‌نامه داخلی، در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار دارد که این جلسه، با حضور نمایندگان استیضاح‌کننده و وزیر صمت برگزار می‌شود.

از دیروز برخی رسانه‌ها مدعی شده اند، دو نفر از نمایندگان مجلس که از طراحان پشت صحنه استیضاح وزیر صمت هستند، پس از فشار‌های متعدد، آخرین بار در قالب پیامکی تهدید آمیز، اتمام حجت کرده‌اند که باید گزینه آن‌ها در شرکت صنعتی و معدنی چادرملو به عنوان مدیر منصوب شود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: بازارهای جهانی بر روی داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آمریکا که اواخر امروز ارائه می‌شود، متمرکز شده است.

از دست ندهید
فلای تودی