زلنسکی سفیر هتاک را نقره داغ کرد

کدخبر: 507182
ولودمیر زلنسکی، روز شنبه طی دستوری، سفیر این کشور در آلمان که چندی پیش به صدر اعظم آلمان توهین کرده بود را برکنار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین روز شنبه طی دستوری «آندری ملنیک» سفیر این کشور در آلمان را برکنار کرد.

طی ماه‌های اخیر، ملنیک اظهار نظرهای متعددی را علیه «اولاف شولتز» صدر اعظم آلمان مطرح کرده و یک بار نیز شولتز را به «سوسیس جگر» تشبیه کرده بود. کی‌یف دلیل رسمی برای برکناری ملنیک اعلام نکرده است.

زلنسکی همچنین سفرای اوکراین در هند، نروژ، فنلاند و جمهوری چک را برکنار کرد.

پیش از این نیز روزنامه آلمانی «دی ولت» نوشت که آمریکا با متحدان کلیدی اروپایی خود در حال انجام مناقشات و رایزنی‌های محرمانه برای بررسی راه‌های دیپلماتیک پایان دادن به درگیری‌ در اوکراین است.

این روزنامه نوشت: «به نظر می‌رسد که رایزنی‌های محرمانه‌ای میان ایالات متحده آمریکا و همپیمانان کلیدی اروپایی آن برای بررسی راه‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ» در اوکراین در جریان است.

وی ولت در این گزارش، جزئیات بیشتری در خصوص این رایزنی‌ها فاش نکرد، اما نوشت که ایجاد دلایلی برای «سردرگم کردن و گرفتار کردن» غرب کار دشواری نیست به همین دلیل نیز اکثر اروپایی‌های از یافتن «راه حل دیپلماتیک» برای جنگ اوکراین حمایت می‌کنند.

روسیه از ۲۴ فوریه گذشته، از آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین خبر داد و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در همان آغاز عملیات گفت که هدف از این اقدام، حمایت از غیرنظامیان در دونباس که طی هشت سال در معرض نسل‌کشی از سوی کی‌یف بوده‌اند، خلع سلاح اوکراین و از بین بردن سازمان‌های نازی است.

سال گذشته روسیه بارها به دولت زلنسکی درباره حملات توپخانه‌ای به لوهانسک و دونتسک در منطقه شرقی دونباس اوکراین هشدار داده بود و در نهایت پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰ پس از به رسمیت شناختن استقلال لوهانسک و دونتسک، «عملیات نظامی ویژه» را در اوکراین آغاز کرد که تاکنون ادامه دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی