اظهارات عجیب ترامپ درباره سن بایدن/ او پیرمرد نیست!

کدخبر: 507537
دونالد ترامپ گفت: بایدن یکی از قدیمی‌ترین ۷۹ ساله‌های تاریخ است، اما او پیرمرد نیست و در واقع، زندگی از ۸۰ سالگی شروع می‌شود!

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا در واکنش به گزارش روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» درباره نگرانی مشاوران جو بایدن رئیس‌جمهور ۷۹ ساله آمریکا از توانایی رهبری و آینده سیاسی وی به دلیل کهولت سن،  گفت زندگی از ۸۰ سالگی شروع می‌شود.

به گزارش «بیزنس اینسایدر»، ترامپ که ۷۶ سال سن دارد، روز یکشنبه در پلتفرم رسانه اجتماعی خود Truth Social نوشت: رئیس‌جمهور بایدن یکی از قدیمی‌ترین ۷۹ ساله‌های تاریخ است، اما صرف این، او پیرمرد نیست. افراد زیادی در دهه ۸۰ و حتی ۹۰ زندگی خود هستند که مثل همیشه خوب و هوشیار هستند. بایدن یکی از آن‌ها نیست، اما این ربطی به سن او ندارد. در واقع، زندگی از ۸۰ سالگی شروع می‌شود!

اظهارات ترامپ پس از آن بیان شد که نیویورک تایمز گزارش داد مقامات و مشاوران بایدن نگران سن رئیس‌جمهور هستند. روزنامه آمریکایی در گفت‌وگو با بیش از ۱۲ نفر از اعضای فعلی و سابق دولت بایدن نوشت، نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر این که وی به وضوح پیر شده و این که چطور این مسئله می‌تواند رأی‌دهندگان را ناامید کند. طبق این گزارش، برخی دیگر از مقامات و دستیاران بایدن هم نگرانی خود را از سطح انرژی وی و ترس از سقوط یا گاف‌های لفظی او ابراز کردند. 

طبق گزارش این رسانه آمریکایی، افراد نزدیک به بایدن نگران این هستند که اگر او یک دوره دیگر در سمت رئیس‌جمهور باقی بماند، سنش چه تأثیری بر توانایی رهبری او خواهد داشت زیرا زمانی که آن را به پایان برساند، ۸۶ ساله خواهد شد.

در سال ۲۰۲۱، بایدن مسن‌ترین فرد در تاریخ ایالات متحده شد که به عنوان رئیس‌جمهور سوگند یاد کرد. این عنوان قبل از آن متعلق به ترامپ بود که هنگام تحلیف ۷۰ ​​ساله بود.

جمهوری‌خواهان مدت‌هاست بر روی سن بایدن تاکید دارند و معتقدند او از نظر روحی و جسمی برای هدایت آمریکا ضعیف است.

ترامپ و بایدن هر دو در مناسبت‌های مختلف از قصدشان برای حضور در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا گفته‌اند اما هیچ یک به طور رسمی آن را تایید کرده‌اند. 

تیتر یک
از دست ندهید