انتقاد تند رئیس‌جمهور بلاروس از غرب و ناتو

کدخبر: 507865
الکساندر لوکاشنکو در مراسم تجلیل از فارغ التحصیلان نهادهای نظامی و مقام های ارشد نظامی گفت: متاسفانه، سیاست غرب جهان را به ورطه یک جنگ بزرگ نزدیک می کند و همانطور که می دانید برنده ای نخواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آژانس خبری بلاروس (بی‌تا) اعلام کرد، رئیس جمهوری بلاروس روز سه شنبه اعلام کرد که سیاست غرب، جهان را به آستانه یک جنگ بزرگ و غیرقابل پیروزی نزدیکتر می کند.

الکساندر لوکاشنکو در مراسم تجلیل از فارغ التحصیلان نهادهای نظامی و مقام های ارشد نظامی گفت: متاسفانه، سیاست غرب جهان را به ورطه یک جنگ بزرگ نزدیک می کند و همانطور که می دانید برنده ای نخواهد داشت.

رهبر بلاروس تاکید کرد که رخدادهایی که این روزها پیرامون بلاروس و روسیه در حال وقوع است، نیازمند توجه و بررسی شدید است.

وی افزود: کشورهای غربی تحت مدیریت آشکار آمریکا، سیستم امنیت جهانی را به طور پیوسته، روشمند و حتی برخلاف منافع ملی خود و خواسته های مردمشان از بین می برند.

لوکاشنکو گفت: ظاهرا صلیبیون از ائتلاف آتلانتیک شمالی ناگهان تصمیم گرفتند که اکنون زمان مناسب برای حمله ای دیگری به سمت شرق است و نحوه پایان یافتن وقایع مشابه برای اسلاف تاریخی شان را فراموش کرده اند.

وی یادآور شد که به نفع برتری و تسلط آمریکا، گروه هایی از نیروهای نظامی تشکیل می شوند و ایدئولوژی نئونازی و رژیم های فاشیست در اطراف کشورهای نامطلوب حمایت می شوند.

رهبر بلاروس تصریح کرد که کشورهای غربی در حال انجام عملیات شناسایی زمینی و هوایی، تقویت لجستیک نظامی، استقرار مجدد تجهیزات و تدارکات از سایر مناطق و افزایش بودجه های نظامی تحت پوشش تقویت دفاع اروپا هستند. بعلاوه، رزمایش های دفاعی مختلف کشورهای عضو ناتو در حال شکل دهی به مشتی زرهی است.

وی اضافه کرد: این روزها، سوئد و فنلاند بی طرف ناگهان خواستار پیوستن به ناتو شدند و رهبری این بلوک با سرپیچی از قوانین خود آماده است سریعا این دو کشور را وارد این ائتلاف کند. توجه داشته باشید که این مساله بدون پرسیدن نظر مردم این کشورها روی داده است.

رئیس جمهوری بلاروس همچنین به این مساله اشاره کرد که در اجلاس اخیر ناتو، قصد این ائتلاف از افزایش اساسی حضور و نفوذش در اروپا اعلام شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی