لوکاشنکو هشدار داد؛

شروع درگیری هسته‌ای در اروپا!

کدخبر: 509738
الکساندر لوکاشنکو گفت: در صورتیکه کشور‌های غربی، اوکراین و روسیه جنگ را متوقف نکنند درگیری هسته‌ای در این قاره شروع خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور بلاروس در مصاحبه‌ای امروز (پنجشنبه) اعلام کرد غرب، اوکراین و روسیه باید جنگ را تمام کنند در غیر این صورت درگیری هسته‌ای اجتناب ناپذیر خواهد بود.

 خبرگزاری فرانسه گزارش داد، او در ادامه سخنان خود گفت: کی‌یف باید ضررهایی را بپذیرد و به مسکو تعهد بدهد که دیگر تهدیدی برای روسیه نخواهد بود. همه چیز به اوکراین بستگی دارد. اوکراین باید به پای میز مذاکره بیاید.

او تاکید کرد که غرب خواهان درگیری با روسیه بود و و حتی اگر روسیه پیش دستی نمی‌کرد این غرب بود که صفوف سربازان خود را در مقابل روسیه علم کرده و به آن ضربه می‌زد.

پیش از این نیز لوکاشنکو در هشدار خود به مقامات اوکراینی درباره حمله احتمالی به روسیه گفت: «مسکو در مقابل حمله احتمالی اوکراین به کشورش، از سلاح های کاملا جدید استفاده خواهد کرد.»

رئیس جمهور بلاروس پیشتر گفته بود برای مقابله با فشار‌های نظامی، سیاسی و اقتصادی غرب که در چارچوب رویارویی جهانی با روسیه صورت می‌گیرد، تدابیری نظامی در جنوب بلاروس اتخاذ می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی