اعلام آماده باش در این استان/ هواشناسی هشدار داد

کدخبر: 510381
​اقتصادنیوز: بر اساس پیش بینی کارشناسان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی جدید به استان گیلان طی امروز تا سه شنبه، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی در گیلان وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، امیر مرادی، از آماده باش ستاد مدیریت بحران استان گیلان به دنبال صدور هشدار هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: به دلیل خشکی زمین و کمبود بارش‌ها در دو ماه گذشته، بارش باران در مناطق کوهستانی قطعا با سیلاب همراه خواهد بود.

وی نسبت به آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب هشدار داد و تصریح کرد: مردم در مناطق شهری و روستایی استان طی امروز و فردا از حضور در مناطق کوهستانی و حاشیه رودخانه‌ها جدا خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اعلام آماده باش کلیه فرمانداری ها و شهرداری ها، خاطرنشان کرد: بر اساس پیش بینی کارشناسان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی جدید به استان طی امروز تا سه شنبه، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی در گیلان وجود دارد.

مرادی از بیمه بالای ۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در محدوده تنش آبی استان خبر داد و اضافه کرد: برای بخش هایی که محصول برنج رسیده، کشاورزان خروجی آب از زمین را مدیریت کنند تا بارش ها خسارت ایجاد نکند.

وی با تاکید بر سرعت بخشی به لایروبی برخی پل‌ها و رودخانه‌ها در گیلان، اضافه کرد: مسئولان استانی و شهرستانی در دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و امدادرسان برای پیشگیری از بحران احتمالی سیلاب در این هفته، تمهیدات لازم برای استقرار اکیپ‌های عملیاتی در نقاط خطرآفرین استان را در دستور کار دارند.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به فعالیت سامانه بارشی مذکور در مناطق جلگه‌ای استان، گفت: این بارش ها در جلگه هم قابل ملاحظه‌ای خواهد بود و لذا امکان آبگرفتگی وجود دارد.

تیتر یک
  • صورت های مالی ایران خودرو در پایان تیر۱۴۰۱ نشان داد

    ​اقتصادنیوز: ایران خودرو تا پایان تیرماه امسال در مجموع حدود چهار هزار و ۲۰۰ دستگاه تارا تولید کرد.

از دست ندهید
فلای تودی