باید از شر این رژیم ضد مردمی خلاص شد

روسیه: می خواهیم به مردم اوکراین کمک کنیم/ زلنسکی باید عزل شود

کدخبر: 510732
وزیر خارجه روسیه با بیان آنکه هدف مسکو عزل رئیس‌جمهوری اوکراین است گفت: ما قطعا به مردمان اوکراین کمک خواهیم کرد تا از شر این رژیم که کاملا ضد مردمی و ضد تاریخی است، خلاص شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سرگئی لاوروف، شامگاه یکشنبه در اظهاراتی خطاب به نشست اتحادیه عرب در قاهره گفت مسکو می‌خواهد به اوکراینی‌ها کمک کند تا "خودشان را از زیر سلطه این رژیم کاملا غیر قابل قبول رها کنند."

وزیر خارجه روسیه گفت که هدف مسکو عزل رئیس‌جمهوری اوکراین است و روشن ساخت که اهداف کرملین در جنگ اوکراین فراتر از فتح منطقه دونباس است.

لاوروف افزود: ما قطعا به مردمان اوکراین کمک خواهیم کرد تا از شر این رژیم که کاملا ضد مردمی و ضد تاریخی است، خلاص شوند.

این اظهارات دیپلمات ارشد روس با بیانیه‌های پیشین دولت روسیه در ماه مارس مبنی بر اینکه کرملین به دنبال "سرنگون کردن" دولت اوکراین نیست، در تضاد قرار دارد.

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت: غرب اصرار دارد که اوکراین نباید تا زمانی که روسیه در میدان نبرد شکست بخورد، مذاکرات را آغاز کند.

در همین حال ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین به تازگی در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفت که تا زمانی که اوکراین کنترل اراضی‌ای که به دست روسیه افتاده است، پس نگیرد، مذاکرات بر سر برقراری آتش‌بس انجام نخواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید