استان تهران در وضعیت هشدار قرار گرفت

کدخبر: ۵۳۱۲۱۷
​اقتصادنیوز: مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد هواشناسی در استان خبر داد و گفت: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گرد و خاک برای مناطق جنوبی و غربی استان تهران پیش‌بینی شده است.
استان تهران در وضعیت هشدار قرار گرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حامد یزدی مهر عصر امروز در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد هواشناسی در این استان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان تهران، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک از بعدازظهر دوشنبه نهم آبان ماه آغاز و تا روز سه‌شنبه دهم آبان ماه پایان خواهد یافت.

مدیر‌کل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به نوع مخاطره سامانه مذکور افزود: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گرد و خاک برای مناطق جنوبی و غربی استان تهران پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه احتمال تگرگ در مناطق مستعد و بارش برف با احتمال کولاک در ارتفاعات بالادست توسط سازمان هواشناسی پیش‌بینی شده است، گفت: از همه مردم می‌خواهیم نسبت به هشدارهای صادر شده توجه ویژه داشته باشند، چرا که در این سامانه لغزندگی جاده‌ها، احتمال ریزش کوه، احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد.

یزدی‌مهر گفت: به مردم توصیه می‌شود از تردد در حاشیه و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران همچنین خواستار پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات و عدم پرواز با هواپیماهای سبک شد و متذکر شد: فاصله گرفتن از سازه‌های موقت و احتیاط در تردد برای افراد دارای بیماری تنفسی و سالمندان، عدم پارک خودرو کنار درختان و سازه‌های نیمه‌تمام مورد تاکید است.

یزدی‌مهر گفت: خطر سقوط اجسام، کاهش دید و کیفیت هوا وجود دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید