4 شهر فوق مدرن پروژه نئوم در عربستان+تصاویر

کدخبر: ۵۴۵۶۱۷
چهار شهری که پروژه نئوم را شکل می دهند به نام های سنداله (Sindalah)، تروجینا (Trojena)، اکساجون (Oxagon) و لاین (LINE) شناخته می شوند.
4 شهر فوق مدرن پروژه نئوم در عربستان+تصاویر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران، طی چند وقت اخیر پروژه بلندپروازانه شهر لاین (LINE) در کشور عربستان توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کرده است، اما این ابرشهر یکی از چهار پروژه برنامه‌ریزی شده برای نئوم (NEOM)، شهر آینده‌نگر مورد نظر عربستان است. به طور کلی، این پروژه با طرح های معماری ارائه شده از سوی شرکت هایی شناخته شده همچون مورفسیس آرکیتکتس، زها حدید آرکیتکتس، مکانو، آئدس و یو‌ ان ‌استودیو شکل خواهد گرفت.

سود ۵۰۰ میلیون تومانی خریداران این خودروها از بورس/طرح جدید فروش آغاز شد

نام نئوم که نمایانگر "آینده جدید" برای عربستان است از دو واژه گرفته شده است: سه حرف نخست از پیشوند "نئو" مربوط به یونان باستان به معنای جدید و حرف چهارم از واژه عربی "مستقبل" به معنای آینده گرفته شده است.

بازداشت چند فوتبالیست‌ معروف در پارتی مختلط شبانه

سراتو ساخت ۴ سال قبل ۲.۷ میلیارد/ قیمت وارداتی های جدید کیا چند؟

چهار شهری که پروژه نئوم را شکل می دهند به نام های سنداله (Sindalah)، تروجینا (Trojena)، اکساجون (Oxagon) و لاین (LINE) شناخته می شوند. به طور کلی، تیم بین المللی در پس این پروژه امیدوار است با ترکیب فناوری های شهر هوشمند و زنده کردن مفاهیم برنامه‌ریزی شهری آینده‌نگر، تصویری جدید از زندگی شهری ارائه کند.

سنداله

سنداله به عنوان یک مقصد گردشگری مبتنی بر فناوری مجهز به امکانات لوکس تعریف می شود. این مقصد جزیره ای نخستین منطقه طراحی شده برای پروژه نئوم عربستان است. جزیره سنداله برای معرفی یک اقامتگاه گردشگری جدید در استان تبوک شکل خواهد گرفت. این پروژه طراحی مسئولانه را برای تقویت طبیعت منطقه در امتداد دریای سرخ در دستور کار خود قرار داده است.

تفرجگاه سنداله حول محور گردشگری لوکس شکل گرفته و دارای سه هتل با مجموع تقریبا 750 اتاق و آپارتمان خواهد بود. با توجه به تعداد زیاد اسکله های موجود، انتظار می رود این مکان به مقصدی برای قایق های تفریحی تبدیل شود. پس از ورود، مهمانان به خرده فروشی های لوکس، ساحل، باشگاه قایق های تفریحی، و یک اسپا و مرکز سلامت دسترسی خواهند داشت.

طرح فوق آینده‌نگرِ عربستان برای زندگی متفاوت!

طرح فوق آینده‌نگرِ عربستان برای زندگی متفاوت!

تروجینا

منطقه تروجینا پروژه نئوم قرار است در کوه های استان تبوک ساخته شود. این پروژه مساحتی نزدیک به 60 کیلومتر مربع را پوشش خواهد داد، در فاصله 50 کیلومتری از ساحل خلیج عقبه قرار دارد و 1500 تا 2600 متر بالاتر از سطح دریا خواهد بود.

اگرچه هنوز روند ساخت تروجینا آغاز نشده است، اما استفاده از آن به عنوان یکی از مکان های بازی های زمستانی آسیایی 2029 برنامه‌ریزی شده است. تکمیل تروجینا در سال 2026 برنامه‌ریزی شده و این شهر بیابانی 500 میلیون دلاری دارای پیست اسکی قابل استفاده در تمام طول سال، دریاچه آب شیرین مصنوعی، کلبه ها، ویلاها و هتل های فوق لوکس خواهد بود.

طرح فوق آینده‌نگرِ عربستان برای زندگی متفاوت!

طرح فوق آینده‌نگرِ عربستان برای زندگی متفاوت!

اوکساجون

بنابر برنامه‌ریزی تیم نئوم، اوکساجون قرار است بزرگ‌ترین ساختار شناور در جهان باشد. این پروژه قرار است در دریای سرخ در جنوب کانال سوئز، مسیر آبی که نقشی کلیدی در تجارت بین آسیا، اروپا، و سواحل شرقی آمریکا ایفا می کند، ساخته شود.

با توجه به این موقعیت راهبردی، انتظار می رود این شهر بندری عظیم به هابی برای فناوری های پیشرفته و پاک تبدیل شود. با زیرساختی آینده‌نگر، تیم پروژه نئوم مدعی است که اوکساجون به طور کامل از منابع انرژی پاک استفاده خواهد کرد.

طرح فوق آینده‌نگرِ عربستان برای زندگی متفاوت!

طرح فوق آینده‌نگرِ عربستان برای زندگی متفاوت!

لاین

لاین شاید متمایزترین بخش پروژه نئوم باشد. این شهر خطی با 170 کیلومتر درازا، پهنا و ارتفاعی به ترتیب برابر با 200 متر و 500 متر خواهد داشت. کمربند جوامع در این مجموعه که به عنوان انقلابی در زندگی شهری توصیف می شود، بی نیاز از خودروها یا جاده ها به هم متصل خواهند شد.

ساکنان با یک پیاده‌روی پنج دقیقه ای می توانند به طبیعت و تمام نیازهای روزانه خود دسترسی داشته باشند. این در شرایطی است که نیروی مورد نیاز قسمت های مختلف این شهر مجهز به هوش مصنوعی به صورت 100 درصد از منابع انرژی پاک تامین خواهد شد.

طرح فوق آینده‌نگرِ عربستان برای زندگی متفاوت!

طرح فوق آینده‌نگرِ عربستان برای زندگی متفاوت!

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی