جزئیات جدید از ماجرای تجاوز در یک مدرسه فوتبال در مشهد

کدخبر: ۵۵۱۷۷۱
یکی از نخستین موضوعاتی که در آغاز این ماجرا مطرح شد این بود که اساسا باشگاه و مدرسه فوتبال مذکور مجوز فعالیت رسمی نداشته و خانواده‌ها درحقیقت فرزندان خود را در محلی ثبت‌نام کرده بودند که فاقد مجوز لازم از هیات فوتبال استان بوده است.
جزئیات جدید از ماجرای تجاوز در یک مدرسه فوتبال در مشهد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه فرهیختگان، ​انتشار خبری مبنی‌بر تعرض مربی یک تیم فوتبال در مشهد به تعدادی بازیکن نوجوان در یک باشگاه و مدرسه فوتبال آن سروصدای زیادی در هفته گذشته بپا کرد و بسیاری منتظر عکس‌العمل هیات فوتبال این شهر و همچنین اداره‌کل ورزش استان در واکنش به این خبر نگران‌کننده بودند. همه‌چیز از استوری یک خبرنگار مشهدی آغاز شد که از تعرض یک مربی به بازیکنان و به‌ دنبال آن شکایت 15 خانواده از وی به اداره‌کل ورزش استان خبر می‌داد. اتفاقی که به سرعت با بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های کشور همراه بود و هرکدام به پیگیری ماجرا پرداختند. یکی از نخستین موضوعاتی که در آغاز این ماجرا مطرح شد این بود که اساسا باشگاه و مدرسه فوتبال مذکور مجوز فعالیت رسمی نداشته و خانواده‌ها درحقیقت فرزندان خود را در محلی ثبت‌نام کرده بودند که فاقد مجوز لازم از هیات فوتبال استان بوده است. اینکه به چه دلیلی با چنین اتفاقی از سوی مسئولان هیات برخوردی صورت نگرفته، نخستین سوال مطرح‌شده در این زمینه است. در ادامه گفته شد خانواده‌ها پس از تغییراتی که در رفتار فرزندان خود می‌دیدند به این ماجرا مشکوک شده و با پیگیری بیشتر ماجرا متوجه می‌شوند که ماجرا از چه قرار است. در ادامه حتی پای وزیر ورزش نیز به ماجرا باز شد و حمید سجادی در واکنش به این اتفاق گفت که به نوعی در جریان این اتفاق بزرگنمایی شده است و اصل قضیه آن‌طوری که در برخی رسانه‌ها بازتاب داده شده نبوده است. 

 اطلاعات جدید «فرهیختگان»

با این حال پیگیری‌های «فرهیختگان» از این ماجرا نشان می‌دهد که اصل ماجرا به گستردگی چیزی که در ابتدا عنوان شده بود، نیست. اولا  گفته می‌شد هیات فوتبال از حدود سه ماه پیش در جریان این اتفاق قرار گرفته و در واکنش به آن سرعت عمل لازم را نداشته، اما واقعیت این است که نخستین شکایت در این زمینه در تاریخ 12 دی ماه به این هیات ارسال شده است و نکته مهم‌تر اینکه برخلاف ادعای اولیه که 15 خانواده درگیر این ماجرا بوده و به دنبال طرح شکایت بوده‌اند اما طبق اطلاعاتی که به «فرهیختگان» رسیده است در این ماجرا فقط 4 خانواده درگیر بوده‌اند. در این میان 5 امضا پای این نامه وجود دارد که دلیل آن هم این است که از هر خانواده قرار بوده یک نفر پای شکایت را امضا کند اما از طرف یکی از خانواده‌ها هم پدر و هم مادر بازیکن پای نامه را امضا کرده‌اند که به همین دلیل تعداد امضاها به 5 عدد رسیده است. 

از طرف دیگر در این ماجرا و تا این لحظه هیچ موردی درباره تعرض فیزیکی به افراد ثابت نشده و نه متهم چنین اعترافی داشته و نه شکات چنین ادعایی را مطرح کرده‌اند و در حال حاضر ماجرا مربوط به چت‌های غیراخلاقی بین مربی مورد اشاره و بازیکنان و همچنین ارسال برخی فیلم‌های غیراخلاقی از سوی این فرد به این بازیکنان کم‌سن‌وسال بوده است. به دنبال این ماجرا دادستانی مشهد شخصا به این اتفاق تلخ ورود کرده و مشغول بررسی تمامی زوایای این پرونده هستند. در روزهای اخیر شکایت خانواده‌ها و همچنین شکایت مدعی‌العموم به دلیل جنبه عمومی که این اتفاق داشته در دادسرا به ثبت رسیده است و درنهایت براساس آنچه که تحقیقات دادستانی مشخص خواهد کرد، رای این پرونده صادر خواهد شد. 

تیتر یک
  • تلاطمات ارزی در مختصات اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز: ساساً چرا دینامیکِ اقتصاد ایران تا این حد وابسته به تغییرات نرخ ارز شده است؟ پاسخ به این سوال را باید در…

از دست ندهید
کارگزاری مفید