رونمایی از نسخه جدید دولت برای حجاب / تشکیل قرارگاه زیست عفیفانه در کشور

کدخبر: ۵۵۲۹۷۸
محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه همه دستگاههای فرهنگی اعم از دولتی و خارج از دولت در این مجموعه عضو هستند که نظیر شورای فرهنگ عمومی فعالیت دارد، اظهار داشت: قرارگاه زیست عفیفانه در قالب یک کار جمعی فشرده شکل گرفته است و ابعاد فعالیت آن به تدریج گسترده خواهد شد.
رونمایی از نسخه جدید دولت برای حجاب / تشکیل قرارگاه زیست عفیفانه در کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، محمد مهدی اسماعیلی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: از امروز نمایشگاه مهمی در تهران به نام خانواده خوب برپا می شود که در این نمایشگاه با توافقی که وزارت اقتصاد و بانک مرکزی داشتیم، از تولیدکنندگان البسه مناسب که تولیداتشان با رویکردهای فرهنگی متناسب است، حمایت ویژه خواهد شد.

وی همچنین از برنامه این وزارتخانه برای حمایت از خریداران البسه های مناسب خبر داد و گفت: این مجموعه ها در استانها نیز راه اندازی خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: آقای رئیس جمهور به بنده دستور دادند که در این زمینه در موضوع فعال سازی رویکرد فرهنگی دولت به موضوعات اجتماعی نظیر پوشش عمل کنیم و ما هم برنامه مفصلی داریم که در حال اجرا هستیم.

تشکیل قرارگاه زیست عفیفانه

اسماعیلی تاکید کرد: شخص رئیس جمهور و دولت معتقدند که مساله حجاب یک مساله فرهنگی و اجتماعی است و این مساله جز راه فرهنگی و اجتماعی راه دیگری برای مدیریت ندارد؛ آقای رئیس جمهور مخالف رویکرد سیاسی و امنیتی با موضوع پوشش بوده و معتقد جامعه ایرانی یک جامعه عمیقا عفیف است و اگر هم جایی اخلالی داریم باید با رویکرد فرهنگی برخورد کنیم و لذا این موضوع در مجموعه ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سازماندهی شده و کارهای ایجابی نظیر همین نمایشگاه خانواده خوب در همین راستاست.

وی افزود: تمام تلاش دولت انقلابی این است که با نگاه فرهنگی با پدیده های فرهنگی توضیح دهیم.

 

وی با بیان اینکه همه دستگاههای فرهنگی اعم از دولتی و خارج از دولت در این مجموعه عضو هستند که نظیر شورای فرهنگ عمومی فعالیت دارد، اظهار داشت: قرارگاه زیست عفیفانه در قالب یک کار جمعی فشرده شکل گرفته است و ابعاد فعالیت آن به تدریج گسترده خواهد شد.

اسماعیلی افزود: اگر می خواهیم برخی از مشکلات حل شود باید به صورت جدی در حوزه فرهنگ و هنر مجموعه های دلسوز وارد شوند.

به اختلاف عوامل تولید با تهیه کننده فیلم ورود نمی کنیم

از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حواشی پیش آمده راجع به نمایش یک سریال در یکی از پلتفرم های پخش فیلم و سریال با صدا و سیما اظهار داشت: از نظر همه عرف و قوانین موجود در حوزه هنری، تهیه کننده مسئول یک اثر هنری است و ما وارد جزئیات اختلافات مربوط به عوامل و تهیه کننده نمی شویم.

اسماعیلی ادامه داد:‌مطمئن هستم که دوستان ما در صدا و سیما هم همین نظر را دارند و اتفاق نظر داریم که موضوع شبکه نمایش خانگی یک فرصت برای حوزه فرهنگ و هنر است و به شدت حامی تقویت آنها هستم.

وی افزود: در عین حال همه باید تابع قانون عمل کنیم؛ گلایه سازمان صدا و سیما در این خصوص نیز ناشی از عدم اجرای قانون بود.

وی با این توصیه به فعالان فرهنگی و هنری که قانون را رعایت کنند، اظهار داشت: اگر جایی نقص قانون وجود دارد ما باید جبران کنیم تا تکلیف فعالان این بخش روشن شود.

اسماعیلی درباره اظهار نظر یکی از فعالان سیاسی درباره هنرمندان که در فضای مجازی پخش شده است، گفت: بر اساس بررسی ها مشخص شد که فایل منتشر شده، تقطیع شده است؛ من گفتم یک پیکیری قضایی و حقوقی شود که مساله روشن شود؛ گوینده نیز عذرخواهی کرد و توضیح داد و توضیحاتی که ارایه کرد، مقبول جامعه هنری واقع شد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید