وزیر ارشاد: سیاست ما حمایت از گروه‌های سرود در کانون‌های مساجد است

کدخبر: ۵۵۵۹۸۹
اقتصادنیوز: وزیر ارشاد درخصوص بخش سرود در جشنواره امسال گفت: امسال بخش ویژه سرود را در جشنواره داریم که بخش ثابت کار ما است. بسیاری از خوانندگان قدیمی حوزه سرود هم تجلیل و تقدیر می‌شوند. سیاست ما حمایت از گروه‌های سرود در معاونت هنری و در کانون‌های مساجد سراسر کشور است.
وزیر ارشاد: سیاست ما حمایت از گروه‌های سرود در کانون‌های مساجد است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین روز از جشنواره موسیقی فجر برای تماشای اجرای ارکستر موسیقی ملی ایران در تالار وحدت حاضر شد و درباره گسترش فعالیت‌های حوزه موسیقی گفت: در موضع گسترش فعالیت‌های حوزه موسیقی هیچ مانعی نداریم بلکه مشوق هم هستیم. ان شاءالله دوستان تلاش می‌کنند هم بحث آموزش‌ها و هم موضوع حمایت از گروه‌های خاص را در دستور کار قرار دهند.

وزیر آموزش و پرورش از دانش آموزان قمی عذرخواهی کرد + فیلم

محمدمهدی اسماعیلی ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ همچنین با اشاره به برگزاری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر، گفت: بحمدالله این مرحله آخرِ جشنواره‌های فجر امسال است که بیش از توقع من و همکارانم با استقبال جامعه موسیقایی کشور همراه شد. هم تعداد اجراها و هم حضور پرقدرتی که هست موجب شد همین امشب همزمان در ۹ سالن اجرا داشته باشیم که با استقبال پرشکوه مردم همراه بود. یکی از ویژگی‌های غیرقابل کتمان جشنواره امسال را حضور مردم و هنرمندان می‌دانم و به همین دلیل از آنها تشکر می‌کنم.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ما موسیقی را یکی از نقاط قوت حوزه فرهنگ کشور می‌دانیم چون در همه نقاط کشور موسیقی خاص آن منطقه را داریم. یکی از اهداف مهم معاونت هنری برای سال آینده حمایت از جشنواره‌های منطقه‌ای و محلی است.

وزیر فرهنگ درباره افزایش تعداد کنسرت‌ها در سال بعد چنین اظهار کرد: در دوره جدیدِ کار در وزارت فرهنگ، هدف‌مان حداکثر همکاری با هنرمندان است. حتی در بسیاری از مواقع مشکلات را با رفت و برگشت حل می‌کنیم. به همین دلیل با برنامه‌ریزی‌هایی که داشتیم چرخه فعالیت‌های موسیقی مجددا گرم شده است. قبل از آغاز جشنواره هم اجراها شروع شد و اجراهای خیلی خوبی در تهران و شهرستان‌ها داشتیم. پیش‌بینی‌های خوبی داریم و بنا داریم مشکلاتی که در اجراها پیش آمد را با افزایش کمی و کیفیِ کارها در ماه‌های بعد بتوانیم جبران کنیم و حوزه اقتصاد اهالی موسیقی هم رونق بگیرد.

او درباره محل برگزاری موسیقی نواحی گفت: هم گزینه گرگان را داریم و هم کرمان و دو سه استان دیگر را هم اضافه می‌کنیم. دیگر انحصار برگزاری موسیقی نواحی را برداشته‌ایم و در پنج منطقه کشور به لحاظ جغرافیایی این رویداد را برگزار خواهیم کرد.

اسماعیلی درباره بخش سرود در جشنواره امسال تاکید کرد: امسال بخش ویژه سرود را در جشنواره داریم که بخش ثابت کار ما است. بسیاری از خوانندگان قدیمی حوزه سرود هم تجلیل و تقدیر می‌شوند. سیاست ما حمایت از گروه‌های سرود در معاونت هنری و در کانون‌های مساجد سراسر کشور است.

مرجع دانلود آثار تاریخ هنر جهان

سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر از امروز جمعه ۲۸ بهمن کار خود را آغاز کرده است و تا سوم اسفندماه، اجراها ادامه دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید