اخراج دیپلمات‌های روسیه از این کشور کلید خورد

کدخبر: ۵۵۶۳۳۵
هلند از اعضای ائتلاف ناتو به رهبری آمریکا تصمیم گرفت چند دیپلمات روسیه را از این کشور اخراج کند.
اخراج دیپلمات‌های روسیه از این کشور کلید خورد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، روزنامه «ینی شفق» روز یکشنبه نوشت که وزارت خارجه هلند تصمیم گرفته تعداد دیپلمات‌های روسیه را در پی مناقشه ادامه دار بین دو کشور محدود کند. هلند مدعی شده که روسیه تلاش کرده ماموران اطلاعاتی  را تحت پوشش دیپلماتیک در هلند مستقر کند.

در بیانیه وزارت خارجه هلند آمده است: «این برای ما غیرقابل قبول است. به همین دلیل است که ما شمار دیپلمات‌های روس را در هلند را محدود می‌کنیم.»

وزیر خارجه هلند گفته است که کشورش همچنین کنسولگری هلند در «سن پترزبورگ» و دفتر بازرگانی روسیه در «آمستردام» را می‌بندد.

وزارت خارجه روسیه روز جمعه «ژیل آرنوت بسکور پلاگ» سفیر هلند  در «مسکو» را احضار کرد و موارد اعتراض این کشور به اقدامات مخرب هلند را به او انتقال داد.

در ادامه اقدامات غرب علیه روسیه، رئیس کمیسیون اروپا روز جمعه گفت که بسته دهم تحریم‌های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه روسیه در راه است.

 «اورسولا فن در لین» رئیس کمیسیون اروپا پیشتر گفته بوده که اراده سیاسی وجود دارد تا روسیه بهای اقدامات خود را بپردازد. وی در ادامه سخنانش گفت: «اوکراین در مسیر خود برای پیوستن به اتحادیه اروپا قرار دارد».

فن در لین به سفر خود به کی‌یف اشاره کرد و گفت: «درباره چگونگی حمایت از امنیت انرژی و زیرساخت‌های اوکراین به گفت‌وگو پرداختیم.برنامه واردات کالاهای اوکراینی به اتحادیه اروپا بدون هیچ گونه محدودیتی را تدید می‌کنیم. بسته دهم تحریم‌های اقتصادی اتحادیه اروپا علیه روسیه در راه است.»

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید