راه اندازی مدرسه مجازی تصویب شد

کدخبر: ۵۵۷۰۶۶
اقتصادنیوز: دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: ماده واحده ایجاد مدرسه مجازی پس از ارائه پیشنهادها و نظرات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسید.
راه اندازی مدرسه مجازی تصویب شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به این که کار آموزش و پرورش، یک کار حساس و تاثیرگذار در سرنوشت کشور است، گفت: باید از تعطیلی مدارس به جز در موارد استثنایی جلوگیری کرد.

۱۵ دانش آموز قمی دیگر راهی مراکز درمانی شدند

یوسف نوری با ارائه فعالیت‌های آموزش و پرورش گفت: در جشنواره فیلم فجر دو فیلم از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیمرغ و نشان برتر گرفتند.

وی در ادامه اظهار کرد: باید از تعطیل کردن مدارس جلوگیری شود مگر در موارد بحرانی و استثنایی که راه چاره ای جز آموزش مجازی وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: دروس دینی و تاریخ در مدارس نیازمند توجه جدی است. این دروس نقش موثری در شکل گیری هویت اسلامی و ایرانی دانش آموزان دارد.

نوری با اشاره به اینکه کار آموزش و پرورش، یک کار حساس و تاثیرگذار در سرنوشت کشور است، اظهار کرد: برخی از مسائل آموزشی و پرورشی را باید خوب ریشه یابی تا مانعی برای کار آموزش و پرورش کشور ایجاد نکنند.

در ادامه این جلسه، محمود امانی، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به مذاکرات و مباحث مطرح شده در این جلسه گفت: ماده واحده ایجاد مدرسه مجازی پس از ارائه پیشنهادها و نظرات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسید.

امانی افزود: بر اساس این ماده واحده؛ به استناد بندهای ۴ و ۷ راهبردهای کلان و راهکارهای ۳-۵، ۲-۱۷، و ۴- ۱۷ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و به منظور فراهم کردن فرصت های مناسب برای تعلیم و تربیت، تسهیل فرایند آموزش و یادگیری، ارتقای کیفیت فرایند تعلیم و تربیت با تکیه بر استفاده هوشمندانه از فناوری های نوین و افزایش پوشش تحصیلی ایرانیان خارج از کشور که امکان دسترسی یا حضور در کلاس‌های درس را ندارند، خارجیان علاقه مند به تحصیل در نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران، اتباع خارجی داخل کشور، داوطلبان آزاد و دانش آموزان لازم التعلیم ایرانی بازمانده از تحصیل راه اندازی می شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تاکید کرد: در این ماده واحده اصل بر آموزش حضوری است مگر در موارد استثنایی و به تشخیص شورای مدرسه از آموزش مجازی استفاده می شود. امتحان مدارس مجازی به صورت حضوری می باشد.

امانی ابراز کرد: دانش آموزان لازم التعلیم ایرانی بازمانده از تحصیل باید در مدارس روزانه ثبت نام و به صورت حضوری تحصیل کنند اما در صورت عدم امکان تحصیل حضوری، ثبت نام آنان در مدارس مجازی منوط به اخذ مجوز از کمیسیون خاص آموزش و پرورش محل با رعایت شرایط مندرج در این مصوبه است.

وی اظهار کرد: بر اساس این ماده واحده به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می شود مدرسه مجازی را برای سال های تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ و ۱۴۰۳ -۱۴۰۲ به صورت آزمایشی و در چارچوب مقررات و ضوابط مدارس آموزش از راه دور و شیوه نامه مربوط که توسط وزیر آموزش و پرورش ابلاغ می شود به صورت دولتی یا غیردولتی برای تمامی دوره های تحصیلی ایجاد و نسبت به ثبت نام و آموزش دانش آموزان و داوطلبان متقاضی اقدام کند.

لازم به ذکر است،متن کامل این مصوبه بعد از انجام اصلاحات لازم و تایید رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش برای اجراء به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ می شود.

شایان ذکر است، در ابتدای این جلسه گزارشی از برگزاری رویداد چهارسوق ارائه شد و در ادامه اعضای شورای عالی آموزش و پرورش مسائل مختلف آموزش و پرورش از جمله لزوم پاسخگویی به سوالات مذهبی دانش آموزان، توجه جدی به آموزش کودکان استثنایی اوتیسم و تدوین کتاب های درسی ویژه آنان، توجه به مدارس خیرساز، نظارت دقیق بر شهریه مدارس غیرانتفاعی، توجه به بحث شاداب سازی مدارس، تشکیل پرونده سلامت برای دانش آموزان و انجام مشاوره‌های لازم در مورد آسیب های اجتماعی، توجه به آموزش و پرورش دانش آموزان مناطق زلزله زده و... مورد بحث و بررسی قرار دادند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی