خبر خوش زاکانی برای پایتخت‌‌نشینان

کدخبر: ۵۵۷۴۰۶
شهردار تهران گفت: بیش از ۶ هزار نفر از سراسر کشور در مسابقات بازی‌های رایانه‌ای در تهران شرکت کردند که استمرار آن از وظایف اصلی مدیریت شهری است.
خبر خوش زاکانی برای پایتخت‌‌نشینان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، علیرضا زاکانی در جشن  اختتامیه جام بازی‌های الکترونیکی (جایزه بزرگ تهران) ضمن تقدیر از وزارت ورزش و جوانان و سازمان ورزش شهرداری برای فراهم کردن زمینه حضور ۶ هزار نفر از سراسر کشور در این مسابقات، اظهار کرد: این میزان حضور در نوع خود بی نظیر بود.

دولت اگر با این فرمان جلو برود، حتی ارزش‌های اخلاقی جامعه سقوط خواهد کرد

شهردار تهران با بیان اینکه موضوع بازی های رایانه ای و نوع تلاش در این عرصه فراتر از سرگرمی و اوقات فراغت عملاً یک کنش و فعالیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است، یادآور شد: با توجه به حجم فعالیت های این عرصه در جهان، در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۱۳۸ میلیون دلار و در سال ۲۰۲۳ بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ظرفیت ایجاد شده است.

وی همچنین تصریح کرد: این بخش نیز در کنار صنعت فیلم می تواند رونق بخش باشد و ما نیز توفیق داشتیم که زمینه رونق این بازی ها را فراهم کنیم.

شهردار تهران اعلام کرد: بیش از ۶ هزار نفر از سراسر کشور در این مسابقات شرکت کردند که استمرار آن از وظایف اصلی مدیریت شهری است و در کنار آن، ایجاد ظرفیت بهره‌مندی از این فضا در طول سال و تلاش حرفه ای گام بعدی خواهد بود که به زودی توسط سازمان ورزش رقم خواهد خورد.

بر اساس گزارش سایت شهر، زاکانی با اشاره به ایجاد زمینه تولید بازی های رایانه ای، تصریح کرد: این اقدام جایگاه کلانشهر تهران را ارتقاء خواهد داد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید