خبر جدید آمریکا درباره پهلوگیری کشتی‌های ایران در برزیل

کدخبر: ۵۵۸۷۴۳
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در هراس از افزایش قدرت جهانی ایران گفت که واشنگتن درباره پهلوگیری کشتی‌های ایرانی در برزیل در حال رایزنی با این کشور آمریکای لاتین است.
خبر جدید آمریکا درباره پهلوگیری کشتی‌های ایران در برزیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پرایس چهارشنبه به وقت محلی درباره پهلوگیری کشتی‌های ایرانی در برزیل گفت: ما در این باره با شرکای برزیلی در حال گفت‌وگو هستیم.

اسپوتنیک گزارش داد، وی افزود: ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بطور کلی ایران قادر نخواهد بود جای پایی پیدا کرده و در این نیمکره از دیگران سود ببرد.

دو ناو جنگی متعلق به جمهوری اسلامی ایران به رغم فشارهای آمریکا با مجوز رسمی دولت برزیل در این کشور پهلو گرفتند.

به رویترز، ناوهای ایران با مجوز رسمی دولت لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهوری برزیل در سواحل ریودوژانیرو پهلو گرفتند.

اداره بندر ریودوژانیرو در بیانیه‌ای اعلام کرد: کشتی‌های جنگی مکران و دنا روز یکشنبه وارد ساحل این شهر شدند ولی با وجود فشارهای آمریکا مجوز پهلوگیری آنها صادر شد.

اوایل این ماه رسانه‌ها گزارش دادند که برزیل تحت فشارهای آمریکا با درخواست ایران برای پهلوگیری کشتی‌های جنگی در ریو موافقت نکرده بود.

همزمان با پایان سفر رئیس جمهوری برزیل به آمریکا، کشتی‌های ایرانی اجازه پهلوگیری پیدا کردند. دریاسالار کارلوس ادواردو هورتا آرنتز، معاون رئیس ستاد نیروی دریایی برزیل، بر اساس اطلاعیه ۲۳ فوریه در روزنامه رسمی، موافقت خود را برای پهلوگیری این کشتی‌ها در ریو بین ۲۶ فوریه تا ۴ مارس صادر کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید