دستور طالبان به فروشندگان لباس/ سر مانکن‌ها را قطع می کنیم اگر...

کدخبر: ۵۶۰۲۰۱
مقامات طالبان تهدید کردند که در صورت عدم پوشش سر مجسمه‌های لباس فروشی‌ها را قطع می‌کنند.
دستور طالبان به فروشندگان لباس/ سر مانکن‌ها را قطع می کنیم اگر...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فرارو، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان در جلسه شورای امنیت گفت که از زمان سلطه یافتن طالبان بر افغانستان، این کشور به سرکوبگرترین کشور جهان برای زنان و دخترانی تبدیل شده است که از بسیاری از حقوق اساسی خود محروم شده‌اند.

رزا اوتونبایوا گفت: افغانستان زیر سلطه طالبان همچنان سرکوبگرترین کشور جهان برای زنان است. تلاش‌های عمدی و نظام‌مند آن‌ها برای بیرون راندن زنان و دختران افغان از حوزه عمومی، نگران‌کننده بوده است.

علیرغم انتقادات بین المللی دائمی، این جنبش همچنان به تصویب قوانینی می‌پردازد که زنان را سرکوب می‌کند که مهمترین آن‌ها پیشگیری از آموزش، مسافرت، ورزش یا کار در سازمان‌های مردم نهاد محلی و بین المللی است.

روز گذشته، گزارشی منتشر شد که طالبان به صاحبان فروشگاه‌های پوشاک در افغانستان دستور داده است تا مانکن‌هایی را که لباس را در نمای مغازه‌ها نشان می‌دهد، بپوشانند.

در یک فروشگاه در کابل، سر مانکن‌ها با کیسه‌های پلاستیکی پوشانده شده است. صاحب فروشگاه گفت که مقامات طالبان تهدید کردند که در صورت عدم پوشش سر مجسمه‌ها را قطع می‌کنند.

وی افزود: افغانستان تنها کشوری در جهان است که در آن چنین قوانینی معتبر است و این در حالی است که مانکن‌های لباس فروشی‌ها در سایر کشور‌های اسلامی سر دارند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی هفته شاخص‌های بازار سهام ریزش سنگینی را ثبت کردند. هراس از درگیری نظامی میان ایران و…

    کارگزاری مفید