ایران و ونزوئلا کارخانه کاغذ می‌سازند

کدخبر: ۵۶۱۵۰۴
محمدمهدی اسماعیلی از احداث مشترک کارخانه کاغذ در ونزوئلا خبر داد.
ایران و ونزوئلا کارخانه کاغذ می‌سازند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه هیأت دولت در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به دستاوردهای سفر اخیر خود به کشور ونزوئلا گفت: در این سفر که حضور در نمایشگاه فرهنگی و هنری مشترک ایران و ونزوئلا و رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری بر ترجمه اسپانیولی کتاب «سلول شماره چهارده» از اهداف اصلی آن بود، مقدمات امضای دو تفاهم‌نامه فرهنگی و رسانه‌ای با همتایان ونزوئلایی صورت پذیرفت.

وی افزود: احداث مشترک کارخانه کاغذ در ونزوئلا، برپایی هفته‌های فرهنگی و راه اندازی کارگروه مشترک آموزشی مبارزه با تروریسم رسانه‌ای از مهمترین مفاد این تفاهم نامه‌ها است.

اسماعیلی همچنین ضمن اشاره به برپایی باشکوه دومین آئین بزرگداشت حکیم نظامی گفت: بزودی تندیس حکیم نظامی در میدان ونک تهران نصب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نگاهمان به مشاهیر به نگاه محدود جغرافیایی سیاسی خلاصه نمی‌شود، گفت: مشاهیر از مظاهر اصلی وحدت منطقه‌ای و تمدنی ماست و از سال آینده نگاه متعالی وزارت فرهنگ به حوزه مشاهیر ادامه خواهد داشت.

وزیر فرهنگ در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه وزارت فرهنگ در سال ۱۴۰۱ به بخش قابل توجهی از وعده‌ها و برنامه‌های از پیش تعیین شده خود رسیده است، گفت: با مصوبه روز گذشته دولت، بخش عمده‌ای از عقب ماندگی دستمزد و حقوق کارکنان وزارت فرهنگ و نهادهای تابع جبران خواهد شد و امیدواریم با گشایش بودجه‌ای که با همکاری دستگاه‌های مختلف برای حوزه فرهنگ، هنر و رسانه کشور بوجود آمده است، پرش بزرگ اعتبارات فرهنگی با تحولات و اقدامات سازنده‌ای برای اهالی فرهنگ، هنر و رسانه همراه باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید