صدور هشدار قرمز برای ۷ استان کشور

کدخبر: ۵۶۶۶۸۶
ستادهای مدیریت بحران استان‌های تحت تاثیر هشدار قرمز هواشناسی جهت پیشگیری از حوادث احتمالی، آماده باش هستند.
صدور هشدار قرمز برای ۷ استان کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سازمان مدیریت بحران کشور، محمد حسن نامی با اشاره به صدور هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی برای ۷ استان کشور افزود: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه شاهد رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ، صاعقه، ذوب برف و وزش باد شدید در استان‌های ایلام، کرمانشاه، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی و کردستان خواهیم بود.

برای مردم تهران هشدار صادر شد

وی اظهار داشت: این بارش ها همراه با ذوب شدن برف در ارتفاعات و سبب سیلابی شدن رودخانه های فصلی، آبگرفتگی گسترده معابر، انسداد راه های روستایی و اختلال جدی در جاده ها و سفرهای بین شهری و درون شهری و خسارت به برخی زیرساخت ها مانند خطوط انتقال برق و غیره است.

نامی ضمن اعلام آماده باش ستادهای پیشگیری، فرماندهی و پاسخ به بحران استان‌های تحت‌تاثیر هشدار قرمز هواشناسی ادامه داد: با توجه به هشدارهای صادر شده و ضرورت حضور نیروهای مدیریت بحران در مناطق کلیه مرخصی و ماموریت ها لغو شده است.

به گفته معاون وزیر کشور با اطلاع رسانی و هشدار به موقع از طریق رسانه های محلی، پایداری شبکه های ارتباطی و خدماتی و آماده‌سازی ادوات امدادی بستر را برای پیشگیری و امدادرسانی به موقع آماده کنند.

وی افزود: اهالی روستاهای در معرض خطر در مکانی امن اسکان داده شوند تا از حوادث احتمالی در امان باشند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با توجه به احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی به مردم توصیه کرد از توقف و تردد در بستر رودخانه ها و مسیل ها اجتناب کنند و از سفرهای برون شهری و فعالیت های کوهنوردی در استان های تحت تاثیر پرهیز کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید