نتانیاهو ادعا کرد: تل آویو و واشنگتن دو متحد قدرتمند باقی می‌مانند

کدخبر: ۵۶۷۷۴۷
«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل تاکید کرد که علی‌رغم اختلاف نظر بین تل آویو و واشنگتن، این دو متحدان قدرتمندی باقی می‌مانند.
نتانیاهو ادعا کرد: تل آویو و واشنگتن دو متحد قدرتمند باقی می‌مانند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نخست وزیر رژیم موقت صهیونیستی یکشنبه شب گفت که «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا دوست بزرگ تل آویو است.

به نوشته وبگاه «نیوزمکس» «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل تاکید کرد که علی‌رغم اختلاف نظر بین تل آویو و واشنگتن، این دو متحدان قدرتمندی باقی می‌مانند.

نتانیاهو در گفت‌وگو با شبکه خبری «ان بی سی» گفت: «جو بایدن دوست بزرگ اسرائیل است. بایدن را ۴۰ سال قبل و  از زمانی که قانونگذار بود می‌شناسم. من تعهد او به امنیت اسرائیل را می‌دانم. دوستان ممکن است در مواردی اختلاف نظر داشته باشند، اما من با بایدن هم عقیده  هستم که باید تعامل کنیم. من در واقع بر اساس آن عمل می‌کنم تا تلاش کنم به اجماع گسترده برسم.»

نتانیاهو افزود میزان هماهنگی در حوزه‌های امنیتی، اطلاعاتی، سایبری و اقتصادی بین این رژیم و آمریکا در ۲۷ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

وی ادامه داد: «همیشه گفته‌ام که آمریکا ضروری‌ترین و بهترین متحد اسرائیل است و می‌خواهم به شما بگویم که فکر نمی‌کنم متحد بهتری از اسرائیل در جهان داشته باشید.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا در نشست خبری گفته بود که  آمریکا اولین همپیمان راهبردی تل‌آویو است اما می‌توانند به این کشور نه بگویند.

نتانیاهو  اظهار داشت : «آمریکا همپیمان راهبردی نخست ما بوده اما می‌توانیم به این کشور نیز نه بگوییم.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی