فرانسه بسته زرهی قدرتمند در اختیار اوکراین قرار داد

کدخبر: ۵۷۰۶۵۲
اقتصادنیوز: رؤسای جمهور اوکراین و فرانسه در تماس تلفنی توافق کردند که پاریس یک «بسته زرهی قدرتمند» در اختیار کی یف قرار دهد.
فرانسه بسته زرهی قدرتمند در اختیار اوکراین قرار داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ولودیمیر زلنسکی و امانوئل ماکرون، رؤسای جمهور اوکراین و فرانسه در یک مکالمه تلفنی که بیش از یک ساعت به طول انجامید، رایزنی کردند.

بر اساس اعلام این رسانه، رؤسای جمهور اوکراین و فرانسه در این تماس تلفنی توافق کردند که پاریس یک «بسته زرهی قدرتمند» در اختیار کی یف قرار دهد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر زلنسکی در این ارتباط اعلام کرد که روسای جمهور دو کشور همچنین در مورد وضعیت مناطق درگیری و چشم انداز توسعه آن از ماه می تا ژوئن سال جاری میلادی گفتگو کردند.

در همین ارتباط، کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) در هفته های پیش با اشاره به گفتگوی تلفنی «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین با «ولودیمیر زلنسکی» همتای اوکراینی خود اعلام کرد که از رایزنی‌ های صلح در کی یف حمایت می‌کند.

در بیانیه صادره از سوی کاخ الیزه در این خصوص آمده است که پاریس «هر گونه گفتگو» را که احتمال «حل مناقشه» در اوکراین «بر اساس منافع اساسی» کی‌ یف و «قوانین بین‌ المللی کمک کند» مورد حمایت خود قرار می دهد.

بیانیه مذکور در ادامه اضافه می کند: این پیامی است که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در جریان سفر رسمی خود به چین هم بیان کرد.

رئیس‌ جمهور چین بر ضرورت حل و فصل هر چه سریع‌ تر بحران در اوکراین تاکید کرد.

رئیس‌جمهور چین تاکید کرد که این کشور بدون توجه به شرایط بین المللی آماده همکاری با اوکراین است.

شی جین پینگ یادآور شد که در این راستا قصد دارد نماینده ویژه خود را به اوکراین و سایر کشورها اعزام کند تا بر فشار برای حل و فصل مسالمت آمیز بحران در اوکراین بیفزاید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی