ترامپ به پرداخت ۵ میلیون دلار جریمه محکوم شد

کدخبر: ۵۷۲۶۹۸
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز سه‌شنبه به وقت محلی از سوی هیات منصفه دادگاه فدرال نیویورک در پرونده سوء استفاده جنسی و افترا مقصر شناخته شده و به پرداخت بیش از ۵ میلیون دلار غرامت محکوم شد.
ترامپ به پرداخت ۵ میلیون دلار جریمه محکوم شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا هیات منصفه ۹ نفره  متشکل از سه زن و شش مرد، پس از سه ساعت گفتگو  که  جلسه آنها قبل از ظهر سه شنبه آغاز شد، تصمیم خود را در خصوص این پرونده اعلام کردند.

رئیس واگنر به پوتین هشدار داد/ به ژنرال‌های ارشد خود اعتماد نکن

تارنمای نیویورک پست نوشت: اعضای هیات منصفه به این نتیجه رسیدند که  جین کارول، ۷۹ ساله، توانسته است ادعای خود در خصوص شکایت از چهل و پنجمین رئیس جمهور (سابق)  آمریکا را به دلیل تجاوز جنسی به او در یک فروشگاه در سال ۱۹۹۶ ثابت کند.

نتانیاهو: دستور ترور فرماندهان جهاد اسلامی را هفته پیش صادر کردم

هیات منصفه همچنین  اظهارات کارول مبنی بر اینکه رئیس جمهور سابق آمریکا در ۱۲ اکتبر ۲۰۲۲  در جریان یک پیام طولانی در حساب اجتماعی خود موسوم به تروث سوشیال به وی افترا زده و او را دروغگو خطاب کرده است، تایید کردند.

پنجم اردیبهشت ماه جاری، دادگاهی رسیدگی به اتهامات مدنی خانم "ای. جین کارول" علیه دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا مبنی بر تجاوز ترامپ به وی در دهه ۱۹۹۰ در یک فروشگاه بزرگ در شهر نیویورک را آغاز کرد.

ترامپ ادعاهای این زن را «یک کلاهبرداری»، «فریب» و « دروغ کامل» توصیف کرده بود. این اظهارات رئیس جمهور سابق آمریکا باعث شد کارول از او به دلیل افترا و توهین هم شکایت کند اما ترامپ معتقد است که اظهارات او توهین آمیز نیست و حقیقت را بیان کرده است.

این پرونده علاوه بر پرونده دیگری است که ترامپ در اوایل ماه قبل به اتهام جعل سوابق تجاری و پرداخت مخفیانه پول به یک بازیگر فیلم های مستهجن محاکمه شد. ترامپ خود را بیگناه دانسته و هرگونه اتهام به خود را رد کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی