شرط و شروط «ساپینتو» برای ماندن در استقلال

کدخبر: ۵۷۴۹۷۱
اقتصادنیوز: ساپینتو برای تمدید قرارداد با استقلال مشکلی ندارد اما برای اینکه در استقلال بماند چند شرط دارد و این شروط را به اطلاع مدیران باشگاه استقلال رسانده است که اولین و مهم‌ترین شرط تمدید قرارداد او تسویه حساب مالی با وی، دستیارانش و بازیکنان استقلال است..
شرط و شروط «ساپینتو» برای ماندن در استقلال

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این روزها بزرگ‌ترین دل‌مشغولی هواداران استقلال تمدید قرارداد با ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی تیمشان است. آنها مصرانه خواهان تحقق این امر هستند و حاضر نیستند هیچ مربی دیگری را جز او روی نیمکت تیمشان ببینند!

در زمان مدیریت مصطفی آجورلو، مدیرعامل وقت استقلال، ساپینتو با استقلال قرارداد ۲ ساله‌ای را به امضا رساند، قراردادی که براساس آن، برای سال دوم طرفین باید به توافق برسند!

ساپینتو پس از پیروزی مقابل تراکتور روبه‌روی خبرنگاران نشست و درباره تمدید قراردادش جملات مهمی را بر زبان آورد و وقتی از او پرسیده شد قراردادش را تمدید می‌کند یا خیر؟ گفت «ضرب‌الاجل برای حل این موضوع تا هفته بعد است، به خاطر اینکه ما خیلی در مورد این موضوع صحبت کرده‌ایم و واقعا بابت آن خسته هستم. اگر تا هفته بعد حل نشود، دیگر نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی می‌افتد. واقعا خسته‌ام از اینکه آنها می‌خواهند و ما می‌خواهیم و ... وقتش است که این موضوع حل شود. ما باید برای فصل بعد آماده‌سازی کنیم و وقت نداریم. باید حداقل ۲ ماه پیش این کار انجام می‌شد، با این حال، این مسئله باید همین هفته حل شود.»

هیئت مدیره به کریمی ماموریت داده بود/ ساپینتو محروم نشود

اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال چند هفته پیش درباره ادامه همکاری با ساپینتو تشکیل جلسه دادند. گرچه نقدی بر عملکرد این مربی وارد و آن هم این بود که در بازی‌های بزرگ نتوانسته به موفقیت برسد و رفتارهای حاشیه‌اش دردسرهای زیادی را برای استقلال ایجاد کرده، اما همگی به این نتیجه رسیدند او یک فصل دیگر در استقلال بماند.

حجت کریمی سرپرست مدیرعاملی استقلال مامور شد تا درباره تمدید قرارداد با ساپینتو مذاکره کند اما بندی در قرارداد او گنجانده شود تا دیگر رفتاری انجام ندهد که به محرومیتش بینجامد.

مذاکره استقلال با نماینده ساپینتو در دبی

تقریبا ۱۰ روز پیش کیلومترها دورتر از ایران و در حاشیه خلیج فارس نماینده باشگاه استقلال روبه‌روی مدیر برنامه‌های ساپینتو نشست و مذاکرات مفصلی را با وی درباره ادامه همکاری انجام داد. طرفین گفت‌گوهای زیادی را انجام دادند و قرار بر این شد پیشنهادات به طور جدی‌تر ارائه تا تصمیم نهایی اتخاذ شود.

چراغ سبز وزارت ورزش به تمدید قرارداد ساپینتو

گرچه این موضوع هیچ‌گاه از زبان مدیران باشگاه استقلال اعلام نشده اما به نظر می‌رسد ادامه همکاری با ساپینتو به نظر مدیران وزارت ورزش و جوانان نیز بستگی دارد. اخبار دریافتی خبرنگار ورزشی ایرنا از راهروهای ساختمان خیابان سئول حکایت از این داشت که وزارت ورزش و جوانان با تمدید قرارداد موافق است. آنها بر این باور هستند که این مربی در لیگ برتر و جام حذفی با استقلال نتایج خوبی گرفته و از حمایت هواداران نیز برخوردار است و دلیلی ندارد جای خود را به دیگری بدهد.

سه شرط ساپینتو برای تمدید قرارداد

ساپینتو برای تمدید قرارداد با استقلال مشکلی ندارد اما برای اینکه در استقلال بماند چند شرط دارد و این شروط را به اطلاع مدیران باشگاه استقلال رسانده است.

اولین و مهم‌ترین شرط تمدید قرارداد ساپینتو تسویه حساب مالی با او، دستیارانش و بازیکنان استقلال است.

دومین شرطی که ساپینتو برای تمدید قرارداد مطرح کرده، برخورداری تیم از دو زمین مناسب برای تمرینات در فصل آینده است. او اعتقاد دارد زمین تمرین کمپ زنده‌یاد ناصر حجازی کافی نیست و باید محل مناسب دیگری نیز در نظر گرفته شود.

سومین شرط ساپینتو پرداخت به موقع قراردادهای بازیکنان در فصل آینده است. او نمی‌خواهد اتفاقات و حواشی تلخی که در این فصل رخ داد، تکرار شود و در نتیجه از همین حالا از مدیران استقلال ضمانت خواسته تا قراردادها و پاداش‌ها به موقع پرداخت شده و او و تیمش به جز مسائل فنی دغدغه‌ای نداشته باشند.

قرارداد ۷۰۰هزار یورویی با بندهای قهرمانی

گفته می‌شود رقم قرارداد ساپینتو برای فصل آینده ۷۰۰ هزار یورو خواهد بود. البته برای او پاداش‌هایی در نظر گرفته خواهد شد که تحت عنوان آپشن در قراردادش درج خواهد شد. به عنوان مثال قهرمانی در لیگ برتر، قهرمانی در جام حذفی، پیروزی در دربی، قهرمانی در سوپرجام باعث خواهد شد قرارداد او چند ۱۰هزار یورو دیگر افزایش پیدا کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی