سفیر آمریکا از سوی چین احضار شد

کدخبر: ۵۸۱۸۴۴
مائو نینگ سخنگوی وزارت خارجه چین با محکوم کردن اظهارات بایدن، تاکید کرد: سخنان رئیس جمهور آمریکا بسیار پوچ و غیرمسئولانه است.
سفیر آمریکا از سوی چین احضار شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت خارجه چین در پی دیکتاتور خوانده شدن رئیس‌ جمهور این کشور از سوی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، سفیر ایالات متحده در پکن را احضار و مراتب اعتراض شدید خود را ابراز کرد.

به گزارش مورنینگ استار، دولت چین پس از اظهارات بایدن، نیکلاس برنز سفیر آمریکا در پکن را برای توبیخ رسمی احضار کرده است.

مائو نینگ سخنگوی وزارت خارجه چین نیز با محکوم کردن اظهارات بایدن، تاکید کرد: سخنان رئیس جمهور آمریکا بسیار پوچ و غیرمسئولانه است.

تنها یک روز بعد از سفر مهم آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا به پکن و دیدارش با عالی ترین مقامات چین از جمله رئیس جمهور کشور میزبان، بایدن رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی عجیب شی جین پینگ همتای چینی‌اش را دیکتاتور خطاب کرد.

بایدن روز پنجشنبه (به وقت محلی) در حالی از اظهارات خود علیه شی جین پینگ دفاع کرد و گفت که انتظار دارد در آینده با همتای چینی خود دیدار کند که سفارت چین در واشنگتن خواست دولت آمریکا با انجام اقدامات ضروری و سریع در جهت رفع تأثیر منفی این اظهارات گام بردارد.

در بیانیه‌ای که سفارت چین در واشنگتن در رابطه با همین موضوع منتشر کرد، آمده است: حکومت و ملت چین هیچ‌گونه سخنان تحریک‌آمیزی علیه رهبر چین را نمی‌پذیرند و با قاطعیت به آن پاسخ خواهند داد. ما از آمریکا می‌خواهیم با انجام اقدامات فوری تاثیرات منفی این سخنان را خنثی کند و به تعهدات خود وفادار باشد. در غیر این صورت باید عواقب و پیامدهای آن را بپذیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی