هشدار به اتحادیه اروپا درباره اوکراین

کدخبر: ۵۹۸۴۰۸
اقتصادنیوز: لهستان تهدید کرده است که اگر اتحادیه اروپا ممنوعیت واردات غلات از اوکراین را در سراسر این بلوک تمدید نکند، ورشو برای همیشه آن را ممنوع خواهد کرد.
هشدار به اتحادیه اروپا درباره اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم به نقل از راشاتودی، والدمار بودا، وزیر توسعه اقتصادی و فناوری لهستان طی اظهاراتی تأکید کرد که این اقدام ممکن است از نیمه شب جمعه اجرایی شود.

بر اساس این گزارش، ممنوعیت موقت اتحادیه اروپا برای واردات غلات از اوکراین که پس از شکایت لهستان و چهار کشور دیگر در شرق اروپا به علت سیل محصولات ارزان اوکراین در بازار این کشورها اعمال شد، قرار است در 15 سپتامبر منقضی شود.

بودا گفت: اگر کمیسیون اروپا در مورد (ممنوعیت واردات) غلات اوکراین تصمیمی نگیرد، لهستان نیمه شب تصمیم خود را خواهد گرفت. این (ممنوعیت) نامحدود خواهد بود.

شیمون شینکوفسکی ول سک، وزیر امور اتحادیه اروپای لهستان، نیز طی اظهاراتی تاکید کرد که کشورش از منافع کشاورزان خود "به هر طریقی" محافظت خواهد کرد، صرف نظر از اینکه تصمیمی در سطح اتحادیه اروپا یا ملی گرفته شده باشد.

شینکوفسکی ول سک افزود: تصمیم (برای ممنوعیت محصولات کشاورزی اوکراین) توسط شورای وزیران گرفته شده است. این قطعنامه روز سه شنبه به اتفاق آرا به تصویب رسید. اگر چنین اقدامی در سطح اتحادیه اروپا اعمال نشود، قصد داریم ممنوعیت واردات ملی را اعلام کنیم.

رابرت تلوس، وزیر کشاورزی این کشور نیز روز جمعه هشدار داد که لهستان با تمدید موقت تحریم غلات اوکراین، دیگر قانع نخواهد شد و منتظر "تصمیمات ساختاری" کمیسیون اروپا است.

وی افزود: ما باید این (موضوع) را برای آینده حل کنیم. ما به ابزارهایی برای همکاری آینده بین اوکراین و اتحادیه اروپا نیاز داریم.

در ماه مه، لهستان، مجارستان، رومانی، بلغارستان و اسلواکی ممنوعیت گسترده‌ای را برای واردات غلات از اوکراین اعمال کردند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که بروکسل برای حمایت از اقتصاد اوکراین، عوارض گمرکی تمام محصولات کشاورزی این کشور را به مدت یک سال تعلیق کرد. با این حال، انبوه غلات ارزان اوکراینی باعث شد تا تولیدکنندگان اتحادیه اروپا با آنچه "رقابت ناعادلانه" تلقی می‌شد، مبارزه کنند.

 

تیتر یک
  • چرا ترامیپست‌ها شبیه برنی سندرز شده‌اند؟

    اقتصادنیوز: دونالد ترامپ و حامیان او در ماه‌های اخیربه طور تلویحی به اندیشه‌های برنی‌سندرز سناتور دمکرات نزیدک به…

از دست ندهید
کارگزاری مفید