توضیحات ستایشی درباره حمله تروریستی خنثی شده اخیر

کدخبر: ۶۰۰۳۷۱
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به حمله تروریستی خنثی شده اخیر گفت: اعضای گروه تروریستی با هماهنگی‌های انجام شده با سرشبکه‌های خارجی اقدام به ساخت تله‌های انفجاری و انواع بمب کرده بودند.
توضیحات ستایشی درباره حمله تروریستی خنثی شده اخیر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نشست خبری مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه با اصحاب رسانه آغاز شد.

ستایشی ضمن تبریک و گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس گفت: باید در شکل گیری جامعه الگو، نقش همه اجزای جامعه به رسمیت شناخته و زمینه ظهور منجی ایجاد شود.

وی بیان کرد: لازم از تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان و ضابطان مختلف دستگاه قضائی در کشف و خنثی سازی توطئه‌ها تشکر کنم همچنین کشف و خنثی سازی این پروژه‌های ضد امنیتی با همکاری ارکان مخالف دستگاه قضائی ازجمله دادسراها انجام شده است و بر همین اساس باید از تلاش همکاران خود تلاش کنم.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: همانگونه که رئیس قوه قضائیه بیان کرد دستورات اکیدی صادر شده تا پرونده این تروریست‌ها به سرعت، دقت و با قاطعیت بررسی شود پس از اعلام نتایج این پیگیری‌ها مردم متوجه خواهند شد که چه برنامه‌هایی علیه‌شان توسط دشمن برنامه ریزی شده بوده است.

ستایشی گفت: فردی که در حوزه شیمی تحصیل کرده بوده است و با گروهک تروریستی داعش در سوریه و عراق همکاری داشته با هدایت این گروهک اقدام به ساخت بمب و آزمایش آنها در برخی از شهرستان‌های آذربایجان غربی کرده است و اعضای این گروه اقدام با ساخت تله‌های انفجاری انواع بمب‌ها و جلیقه انتحاری به دنبال انجام عملیات تروریستی در راهپیمایی جاماندگان و مراسم آغاز سال تحصیلی بوده است.

وی گفت: همچنین فردی که قصد ورود مواد منفجره با تهران را داشته است در یکی از شهرستان‌های اطراف تهران بازداشت شد برنامه‌هایی که توسط گروهک‌های خبیث صهیونیستی تدوین شده بود و توسط مزدوران قرار بر انجامش بود شناسایی شدند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: اگرچه پروژه‌ها در نطفه ناکام ماند اما همچنان هوشیاری آحاد ملت در خنثی سازی توطئه‌ها را می‌طلبد بسترهایی که در ظاهر اتو کشیده و رسمی هستند اما اهداف تروریستی را دنبال می‌کنند.

ستایشی گفت: از اتخاذ تدابیر انقلابی رئیس جمهور در نیویورک باید تقدیر کنم و مواضع وی در اثبات حقانیت جمهوری اسلامی ایران و قرآن کریم جای تقدیر و تشکر دارد.

ستایشی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده رودخانه چهل بازه گفت: این پرونده در دادگاه ویژه اصل ۴۹ قانون اساسی مستقر در دادگاه انقلاب تهران رسیدگی و رأی آن صادر شده و در مرحله اقدام است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده حوادث شهری از جمله تخریب غیر اصولی خلازیر، فوت دو کودک در استخر آب بوستان و فوت چند کارگر در آراد کوه تهران گفت: در خصوص تخریب‌ها در منطقه ۱۹ پرونده‌ای در دادسرای ویژه امور جنایی تشکیل شده و برای بررسی ابعاد و زوایای حادثه کارگروهی متشکل از کارشناسان رسمی دادگستری تشکیل شده و نظریه قانونی جامع این گروه هنوز ارائه نشده اما چنانچه قصور و تقصیری بر فردی وارد شود قوه قضائیه با آن برخورد می‌کند.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: دو کودک به همراه خانواده خود به یکی از پارک‌های منطقه ۲۱ رفته بودند که با عبور از فنس وارد استخر می‌شوند و پرونده‌ای در دادسرای ویژه امور جنایی تشکیل شده و در راستای شناسایی مقصران احتمالی تحقیقات ادامه دارد.

ستایشی گفت: آراد کوه در کهریزک است و رئیس حوزه قضائی کهریزک پس از بررسی‌هایی که انجام داد متوجه می‌شود ۴ مصدوم پس از انفجار دیگ بخار به بیمارستان رسانده می‌شوند که متأسفانه ۳ نفر از آنها فوت می‌کنند و بر همین اساس پرونده ابتدایی تشکیل شده و دستورات لازم برای جمع آوری ادله و شناسایی مقصران صادر شده است و در شعب رسیدگی به امور جنایی تهران نیز پرونده تشکیل شده است.

وی درباره وضعیت پرونده شهید آرمان علی وردی گفت: اتهام ۸ متهم این پرونده که در اغتشاشات سال گذشته بودند در شعبه ۱۳ دادگاه کیفری تهران رسیدگی می‌شود و ۱۵ مهر ماه اولین جلسه دادگاه برگزار می‌شود و اتهام این افراد مشارکت در قتل، محاربه و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی است.

خبر تکمیل می‌شود..

تیتر یک
  • چالش تازه واشنگتن

    اقتصادنیوز: امروز ضعف نیروی هوایی آمریکا به یکی از چالش های این بازیگر تبدیل شده، هرچند در کمال ناباوری، سکانداران این…

اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
کارگزاری مفید