تلویزیون ملی پاکستان اعلام کرد

ضرب الاجل دولت به مهاجران غیرقانونی/ تا پایان ماه جاری کشور را ترک کنید

کدخبر: ۶۰۱۸۵۹
اقتصادنیوز: تصمیم پاکستان برای اخراج پناهجویان غیرقانونی مقیم این کشور با جلسه رسمی سران سیاسی و نظامی آن شکل جدی به خود گرفت و طی آن دولت اسلام‌آباد برای ترک پناهجویان غیرقانونی از پاکستان (تا پایان ماه جاری) ضرب الاجل تعیین کرد.
ضرب الاجل  دولت به مهاجران غیرقانونی/ تا پایان ماه جاری کشور را ترک کنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نشست سران سیاسی و نظامی این کشور برای بررسی اوضاع امنیتی، سیاسی و انتظامی کشور به ریاست «انوار الحق کاکر» نخست وزیر دولت موقت پاکستان و همچنین فرمانده ارتش این کشور برگزار شد.

تلویزیون ملی پاکستان اعلام کرد، در این جلسه تصمیم گرفته شد که پناهجویان غیرقانونی مقیم پاکستان هرچه سریعتر این کشور را ترک کنند و همچنین برای تردد اتباع خارجی برای ورود یا خروج از پاکستان تنها یک مدرک معتبر -گذرنامه- پذیرفته خواهد شد. منابع آگاه در پاکستان معتقدند که با اجرای طرح اخراج پناهجویان غیرقانونی، حدود ۱ میلیون و یکصد هزار تبعه افغانستانی نیز به موجب آن مجبور به ترک پاکستان خواهند بود.

اولتیماتوم دولت پاکستان به مهاجران غیرقانونی برای ترک کشور  جلسه مشترک رهبران سیاسی و نظامی پاکستان در اسلام‌آباد به ریاست "انوار الحق کاکر" نخست وزیر دولت موقت این کشور

«سرفراز بُگتی» وزیر کشور پاکستان عصر امروز طی کنفرانس مطبوعاتی در اسلام‌آباد با اعلام اولتیماتوم دولت به پناهجویان غیرقانونی، گفت: آن دسته از پناهجویانی که ثبت رسمی دولت پاکستان نیستند و بدون مدارک معتبر در کشور مقیم هستند باید تا ۳۱ ماه اکتبر (۹ آبان) پاکستان را ترک کنند.

وی هشدار داد ‌که در صورت عدم خروج پناهجویان غیرقانونی از پاکستان، دولت و مسوولان انتظامی این افراد را شناسایی و آنان را به کشورهای متبوع خود استرداد خواهند کرد.

وزیر کشور پاکستان با تعیین ضرب الاجل برای پناهجویان غیرقانونی که بیشتر آنان را اتباع افغانستانی تشکیل می‌دهند، افزود از تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۲۳ به بعد با پناهجویان غیرقانونی هیچ مماشاتی نخواهد شد و ضمن اخراج آنان دارایی‌های این افراد نیز ضبط و مصادره می‌شود.

اعلام رسمی طرح دولت پاکستان برای اخراج پناهجویان غیرقانونی از این کشور درحالی است که بازداشت اتباع افغانستانی مقیم شهرهای مختلف پاکستان از جمله اسلام‌آباد، پیشاور و ایالت بلوچستان شدت گرفته و امروز سرپرست سفارت افغانستان در اسلام‌آباد از بازداشت هزاران تبعه این کشور در پاکستان انتقاد کرد.

 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید