اقدام تازه اسرائیل فرانسه را حیرت‌زده کرد

کدخبر: ۶۰۷۷۳۸
اقتصادنیوز: حمله اسرائیل به کودکان و مراکز بیمارستانی در غزه تا کنون نتوانسته ذهن مقام‌های فرانسوی را به سوال درباره اقدامات این رژیم تحریک کند اما بمباران یک مرکز فرهنگی فرانسه در غزه بالاخره حیرت سیاستمداران پاریس را از اقدامات تل‌آویو در پی داشته است.
اقدام تازه اسرائیل فرانسه را حیرت‌زده کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس وزیر امور خارجه فرانسه روز جمعه گفته می‌خواهد بداند چطور یک مرکز فرهنگی فرانسه در غزه می‌تواند جزو بانک اهداف اسرائیل قرار گیرد و از رژیم اسرائیل خواسته درباره حمله به «موسسه فرهنگی فرانسه در غزه» توضیح دهد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه نوشت: «ما امروز این را علنی کردیم که مرکز فرهنگی فرانسه در غزه چند روز پیش به گونه‌ای حیرت‌انگیز و خارج از درک هدف حمله قرار گرفته است و به همین دلیل خواستار توضیح مسئولان اسرائیلی شده‌ایم.»

کولونا در ادامه نوشت: «می‌خواهیم بدانیم چطور یک موسسه فرهنگی فرانسه می‌تواند هدف حمله هوایی اسرائیل واقع شود. بنابراین ما در سطوح مختلف با شریکان اسرائیلی‌مان در گفت‌وگو هستیم.»

وزیر خارجه فرانسه بار دیگر مدعی شد که اسرائیل حق دفاع از خود را دارد اما بایستی به قوانین بین‌المللی هم پایبند باشد.

وزیر خارجه فرانسه در حالی از حمله به یک مرکز فرهنگی کشورش متعجب شده که رژیم اسرائیل در حدود سه هفته گذشته بارها منازل مسکونی و حتی مراکز درمانی را هدف حملات قرار داده است.

اندکی قبل‌تر از اظهارات کولونا رژیم صهیونیستی به یک آمبولانس که در حال انتقال بیماران از بیمارستان الشفا به گذرگاه رفح بود حمله کرد و ده‌ها نفر را به شهادت رساند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی