تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه گریبانگیر پسر مدودف شد

کدخبر: ۶۱۶۶۳۵
اقتصادنیوز: پسر مدودف یکی از افرادی است که توسط اتحادیه اروپا در ارتباط با جنگ اوکراین تحریم شده‌ است.
تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه گریبانگیر پسر مدودف شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ایلیا مدودف» پسر ۲۸ ساله دیمیتری مدودف رئیس جمهوری سابق روسیه در فهرست تحریمی اتحادیه اروپا قرار گرفته‌است.

خبر مرتبط
پس لرزه اتحاد جنینی روسیه و چین/بعد از اوکراین و غزه، تایوان وارد جنگ می شود؟

اقتصادنیوز: اتحاد چین و روسیه امروز برای ایالات متحده پر هزینه تر شده، بالاخص آن که این کشور بیش از هر زمان متمرکز بر خاورمیانه شده و همین گزاره می تواند مقدمه ای برای ماجراجویی چین در تایوان شود، رخدادی که جهان را یک گام دیگر به جنگ سوم نزدیک تر خواهد کرد.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، در این فهرست همچنین ۱۴ عضو کمیسیون انتخابات مرکزی روسیه بابت دست داشتن در سازماندهی انتخابات پارلمانی در دونتسک، لوهانسک،‌ خرسون و زاپوریژیا قرار گرفته‌اند.

خبر مرتبط
پوتین در بن بست/ اوکراین چگونه راه نفس روسیه را بست؟

اقتصادنیوز: امروز جنگ در اوکراین، فارغ از دستاوردها و فعل و انفعال های دو طرف، درگیر بن بستی جدی است. نه روسیه توانسته بیش از آنچه تصور می کرد، پیشروی کند و نه اوکراین توانایی پایان دادن به این جنگ اجباری را دارد؛ ماحصل چنین رویکردی، به کما رفتن تنش ها حداقل در کوتاه مدت است.

سایر افرادی که در این فهرست قرار گرفته‌اند دو فرماندار محلی «اولگ خوروخوردین» از آلتای و «رادی خابیروف»، از جمهوری «باشقیرستان» به همراه «ویکتور افضلف» هستند که جای «سرگئی سورویکین» رئیس نیروهای هوافضای روسیه را در اکتبر گرفت.

همچنین «آنا تسیویلوا»، رئیس صندوق مالی «مدافعان سرزمین پدری» در جمع این فهرست قرار دارد.

اتحادیه اروپا همچنین چند تن از مقام‌های بلاروسی را در این فهرست قرار داده که شامل مقام‌های ارشد شورای امنیت ملی در مینسک «الکساندر رحمانف» و «پاول موراویکو» هستند.

بروکسل بارها حمایت خود را از کی‌یف در درگیری با مسکو اعلام کرده‌است. آخرین دور تحریم‌ها، کشورهای عضو اتحادیه اروپا را از واردات الماس و برخی فلزات و اجزای صنعتی از روسیه و همچنین صادرات برخی محصولات فنی که می‌توانند برای اهداف غیرنظامی و نظامی استفاده شوند، منع می‌کند.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا اقدامات خود را با هدف فروپاشی اقتصاد روسیه و ایجاد ناآرامی در مسکو اعمال کرده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی