مردم این 10 شهر بیشتر بر اثر سرطان می میرند

کدخبر: ۶۱۷۵۷۱
اقتصادنیوز : بنابر بررسی محققان، برخی از شهرهای انگلستان بیشترین نرخ مرگ‌ومیر در اثر بیماری سرطان دارند و در این میان منچستر، رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
مردم این 10 شهر بیشتر بر اثر سرطان می میرند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، تحقیق جدیدی که نتایج آن در نشریه معتبر سرطان‌شناسی لانست منتشر شده است، نشان می‌دهد اگر فردی در منطقه‌ای از انگلستان که فقیرتر از مناطق دیگر است زندگی کند، خطر مرگ ناشی از سرطان در او به‌طور چشمگیری بیشتر می‌شود.

بنابه گفته این محققان، «نابرابری» در ابتلا به سرطان و مرگ ناشی از آنها به قطع بودجه‌هایی مربوط می‌شود که زمانی خدمات بهداشت عمومی به افراد سیگاری برای ترک سیگار پرداخت می‌کرد.

این گروه محقق از امپریال‌کالج لندن، با بررسی شهرهای مختلف بریتانیا به این نتیجه رسیدند، آن دسته از افرادی که سبک زندگی سالم‌تری در پیش گرفته‌اند، مانند کاهش وزن، دوری از دخانیات و داشتن رژیم غذایی سالم، بسیار کمتر از دیگران به مرگ ناشی از سرطان گرفتار می‌شوند. نابرابری درآمدی در شهرهای مختلف انگلستان نشان داده است، مردم شهرهایی که فقیرتر از شهرهای دیگر بودند، کمتر به سبک زندگی سالم فکر می‌کردند و معمولا به‌دلیل وجود عواملی چون مصرف سیگار و نوشیدنی‌های الکلی و همچنین چاقی در خطر بالای ابتلا به انواع سرطان‌ها و مرگ ناشی از آنها هستند.

درضمن کاهش خدماتی چون غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان در سازمان بهداشت ملی انگلستان باعث‌شده مردم مناطق فقیرتر بریتانیا به سلامتی خود کمتر اهمیت بدهند. معمولا افراد فقیر و محروم، کمتر به غربالگری سرطان دسترسی دارند و به‌خوبی نمی‌توانند از خود مراقبت کنند.

از سرطان‌هایی که مردم مناطق فقیرتر بریتانیا به آنها مبتلا می‌شوند می‌توان به سرطان‌های ریه، روده بزرگ، لوزالمعده، پروستات، پستان، تخمدان و برخی از سرطان‌های خون اشاره کرد.

محققان امپریال‌کالج لندن، ۱۰ شهر را که به‌ترتیب بیشترین تعداد مرگ‌ومیر ناشی از سرطان پیش از ۸۰ سالگی دارد فهرست کرده‌اند که منچستر گوی رقابت را از ۹ شهر دیگر برده است. این شهرها عبارت‌اند از:

۱. منچستر

۲. کینگستون اپان هال

۳. میدلزبرو

۴. بلک‌پول

۵. تاینساید جنوبی

۶. استوک آن ترنت

۷. هالتون

۸. برنلی

۹. ساندرلند، کوربی و سالفورد

۱۰. نیوکاسل اپان تاین

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی