فاجعه در غزه ادامه دارد/حمله اسرائیل به چندین محور غزه

کدخبر: ۶۱۸۰۵۹
اقتصادنیوز: هواپیماهای اسرائیل همچنان به بمباران مناطق مختلف نوار غزه ادامه می‌دهند و درگیری‌های شدیدی نیز در مناطق مختلف بین مقاومت فلسطین و نیروهای اسرائیل شکل گرفته‌ است.
فاجعه در غزه ادامه دارد/حمله اسرائیل به چندین محور غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، گروه‌های مقاومت فلسطین درگیر نبردهای شدید با نیروهای اسرائیل هستند و درگیری‌های شدیدی در چندین منطقه به‌ویژه در خان یونس، البریج، النصیرات و المغازی در جریان است.

خبر مرتبط
روایت دردناک هلال احمر از وضعیت وخیم غزه/کمک‌ها فقط ده درصد نیازها را تامین می‌کنند

اقتصادنیوز: مسؤول هلال احمر فلسطین گفت: کمک‌های دریافتی برای بیش از ۱۰ درصد نیازهای غزه کافی نیست.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس بمب «شواظ» را در یک تانک اسرائیلی در حال نفوذ به شهر غزه منفجر کرد.

خبر مرتبط
پاسخ موشکی گردان‌های قدس به جنایات اسرائیل + فیلم

گردان‌های قدس در پاسخ به جنایات اسرائیل، مناطقی در عسقلان و چند شهرک دیگر را هدف قرار دادند.

گردان‌های القسام صحنه‌هایی از هدف قرار دادن نیروهای اشغالگر از فاصله صفر را منتشر کرد. یکی از ویدیوها لحظه‌ای را نشان می‌دهد که یک مبارز القسام بمب ضد تانک «شواظ» را در یکی از تانک‌های اسرائیلی کار گذاشت.

این ویدئو به مبارزی با نماد مثلث معکوس سبز اشاره دارد، به گونه‌ای که آن را از آنچه رسانه‌های نظامی گردان‌های القسام در استفاده از مثلث وارونه قرمز برای نشان دادن هدف اسرائیل اتخاذ کرده‌اند، متمایز می‌کند.

این ویدیو همچنین شامل صحنه‌هایی از شلیک تک تیراندازان القسام به سربازان اسرائیلی و آتش گرفتن یک سرباز پس از هدف قرار دادن او در داخل خانه‌ای بود که در آن سنگر گرفته بود.

گردان‌های القسام فیلم دیگری را منتشر کرد که لحظات شلیک گلوله‌های خمپاره برای هدف قرار دادن اشغالگرانِ در حال نفوذ به نوار غزه را مستند می‌کند.

درباره حملات اسرائیل، خبرنگار الجزیره گزارش داد که همزمان با حملات نیروهای اشغالگر به خان یونس در جنوب نوار غزه،  آژیرهای خطر در نحال عوز در غلاف غزه به صدا درآمد .

نیروهای اسرائیل خانه‌ای در محله «هلندی» در غرب خان یونس را همزمان با گلوله باران مرکز این شهر بمباران کردند که دو شهید برجای گذاشت. همچنین بر اثر بمباران اسرائیل که خانه‌ای را هدف قرار داد، پنج فلسطینی در محله الامل در غرب خان یونس به شهادت رسیدند و تعدادی دیگر به شدت مجروح شدند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که ارتش اسرائیل همچنین حملاتی را به نزدیکی بیمارستان ناصر در خان یونس انجام داد.

​سایر حملات اشغالگران همچنین اردوگاه البریج، منطقه جُحرالدیک و اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی شد. هواپیماهای اشغالگر شهر دیرالبلح در مرکز نوار غزه را هم هدف حملات قرار دادند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی