واکنش طلایی‌نیک به شهادت سردار موسوی/این جنایت مستحق مجازات است

کدخبر: ۶۱۸۰۸۰
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت دفاع در واکنش به شهادت سردار موسوی گفت: این اقدام نشان‌دهنده خصلت تروریستی است و به طور حتم این جنایت مستحق مجازات است
واکنش طلایی‌نیک به شهادت سردار موسوی/این جنایت مستحق مجازات است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار مرتضی طلایی‌نیک در ابتدای نشست خبری با نمایندگان رسانه‌ها با اشاره به در پیش رو بودن سالگرد ترور شهید سردار قاسم سلیمانی، اظهار کرد: در چهار سال اخیر آرمان‌ها و الگوی مقاومت در منطقه و جهان رشد کرد و برخلاف هدف تروریستی آمریکا جبهه مقاومت قدرت بیشتری نسبت به چهار سال قبل به شکل خودجوش پیدا کرده است. امروز مکتب حاج قاسم زنده و پویاست و برای جریانات تروریستی و آمریکا و صهیونیست‌ها ترور سردار سلیمانی نتیجه‌ای در بر نداشت.

خبر مرتبط
واکنش حسن خمینی به شهادت سردار موسوی

اقتصادنیوز: سید حسن خمینی در پیامی شهادت سردار سید رضی موسوی را تبریک و تسلیت گفت.

وی یادآور شد: مهمترین مسئله جهان همچنان جنگ غزه و جنایات صهیونیست‌هاست که ناکامی‌ آنان را در این مدت به دنبال داشته و بر جهانیان آشکار کرده است. طوفان الأقصی محصول دهه‌ها اشغالگری از سوی صهیونیست‌ها بود و از روز تولد این عملیات پیروز به دنیا آمد. رژیم صهیونیستی قادر به جبران این شکست نخواهد بود. این رژیم دوران سیاه خود را پشت سرمی‌گذارد. یک جبهه در این جنگ جبهه بشریت و مقاومت است و دیگری جبهه جنایت و شکست‌های پیاپی است.

خبر مرتبط
تجمع شبانه دانشجویان و طلاب در پی شهادت سردار موسوی

جمعی از دانشجویان و طلاب با برگزاری تجمعی مقابل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی خواستار پاسخ محکم ایران به ترور سردار سیدرضی موسوی شدند.

طلایی‌نیک تاکید کرد: در واقع این روند، روند فروپاشی و شکست‌های بزرگتر را پیش چشم صهیونیست‌ها قرار داده است. در این تجاوزات گسترده رژیم صهیونیستی، آمریکا شریک اصلی این جنایات است و برخلاف برخی مواضع فریبکارانه عملکرد آنان به چشم جهانیان مشارکت در جنایت صهیونیست‌هاست که به تشکیل یک مخالفت مردمی جهانی با آنان منجر شده است.

بیش از یک هزار طرح تحقیقاتی امکان‌سنجی و ارتقای قابلیت‌های دفاعی در حال انجام است

سخنگوی وزارت دفاع ادامه داد: تولید و تامین نیازهای تسلیحاتی نیروهای مسلح و تحرک دیپلماسی و همکاری دفاعی و صادرات محصولات دفاعی، تقویت حمایت لازم دولت و مجلس از نیروهای مسلح و پشتیبانی مهندسی دفاعی و سایر همکاری‌ها با بخش‌های کشوری و لشکری در وزارت دفاع با جدیت در جریان است.

وی با ارائه گزارشی از اقدامات وزارت دفاع در ۹ ماه اخیر سال جاری، گفت: بیش از یک هزار طرح تحقیقاتی امکان‌سنجی و ارتقای قابلیت‌های دفاعی در حال انجام است. هر ماه چندین رونمایی، آزمون و عملیاتی‌سازی را داریم که برخی رسانه‌ای و برخی هم به دلیل ملاحظات امنیتی رسانه‌ای نمی‌شود.

طلایی‌نیک افزود: در این مدت شاهد برپایی نمایشگاه صنعت دفاعی بودیم که صدها محصول، سامانه و زیرسامانه جدید در آن به نمایش گذاشته شد.

تیتر امسال صادرات محصولات دفاعی بیش از ۵۰ درصد رشد کرده است

سخنگوی وزارت دفاع تاکید کرد: وزارت دفاع در سال گذشته عملکرد جهشی در تولید محصولات دفاعی را رقم زد. امسال هم همین روند در جریان است و دنبال می‌شود. در ۹ ماهه امسال ۳۱ درصد رشد تولید محصولات صنایع دفاعی را داشتیم که از تحویل‌دهی موشک‌های دوربرد تا انواع موشک‌های کروز، تجهیزات و شناورها ادامه یافته است. در ۹ ماهه امسال بیش از ۵۰ درصد صادرات محصولات دفاعی رشد داشته است که از درآمد آن برای نوسازی زیرساخت‌ها و تقویت بنیه دفاعی و پیشبرد طرح‌ها استفاده می‌کنیم تا بار مالی جدیدی برای دولت ایجاد نشود.

طلایی‌نیک تاکید کرد: براساس تدابیر با ستاد کل نیروهای مسلح فناوری‌های دومنظوره را که برای بخش‌های غیرنظامی هم لازم است اقداماتی انجام می‌دهیم از جمله همراهی با سازمان فضایی و وزارت علوم که در امر پرتاب ماهواره‌های تحقیقاتی نمود پیدا کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از برنامه‌های تولیدی را از طریق بخش خصوصی و شرکت‌های این بخش انجام دادیم و این همکاری‌ها در بخش‌های مختلف است که با هدف ویژه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌شود و ۳۵ درصد این میزان در همکاری با همین شرکت‌ها انجام شده است.

انتظار پرداخت تاوان، رژیم صهیونیستی را زجرکش خواهد کرد

وی همچنین با اشاره به  شهادت مستشار ایرانی سردار سیدرضی موسوی،  اظهار کرد: این اقدام نشان‌دهنده خصلت تروریستی و نقض آشکار حاکمیت کشور سوریه و همچنین ایجاد ناامنی و تلاش برای جنگ‌افروزی‌های این رژیم اشغالگر است و به طور حتم این جنایت مستحق مجازات است.

سخنگوی وزارت دفاع گفت: آنان باید در انتظار تاوان عملیات اخیر خودشان باشند و انتظار پرداخت تاوان این عملیات، این رژیم و عناصر آن را زجرکش خواهد کرد. پاسخ این عملیات در زمان و مکانی اجرا خواهد شد که اهداف رژیم صهیونیستی از اینگونه عملیات‌ را محقق نکند.

طلایی‌نیک همچنین با اشاره به اقدامات وزارت دفاع در زمینه کنترل قیمت محصولات این وزارتخانه، اظهار کرد: ما سعی کردیم قیمت محصولات را کنترل کنیم اما در برخی موارد به ناچار مجبور به افزایش قیمت شدیم.

تجهیز یگان‌های مرزی ناجا برای کنترل بیشتر بر مرزها

وی در پاسخ به پرسشی درباره ساخت موتور جهش ۷۰۰، اظهار کرد: موتورهای توربوفن در انواع پرنده‌ها، پهپادها و نیز هواپیماهای مختلف کاربرد دارد. برخی از این موتورها در دست طراحی و برخی در دست ساخت است.

سخنگوی وزارت درباره تجهیز یگان‌های مرزی ناجا برای کنترل بیشتر بر مرزها، تاکید کرد: همکاری‌های نزدیکی با فراجا انجام داده‌ایم و در حوزه استفاده ترکیبی از تجهیزات، بخشی از آن‌ها به قرارداد تبدیل شده و برخی هم در مرحله بررسی است. متناسب با منابع و نیازهای همکاران انتظامی کار را دنبال می‌کنیم. از لحاظ فناوری مشکلی نداریم و متناسب با بار مالی می‌توانیم تجهیزات پیشرفته‌تری در اختیار فراجا قرار می‌دهیم که برخی در حال آماده‌سازی است و برخی هم تحویل شده است. از جمله در حوزه دریایی که شناورهای جدیدتر تحویل شده است. یک کارگروه مشترک هم بین وزارت دفاع و فراجا برای پشتیبانی بهتر از یگان‌های مرزی تشکیل شده که در حال کار است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی