پیام جنگی زلنسکی برای سال جدید/ چشم انداز اوکراین برای جنگ اعلام شد

کدخبر: ۶۱۹۳۱۷
اقتصادنیوز: زلنسکی در سخنرانی سال نو میلادی گفت: نمی‌دانم که سال جدید چه چیزی برای ما به دنبال خواهد داشت. اما در سال جدید قوی‌تر خواهیم شد.
پیام جنگی زلنسکی برای سال جدید/ چشم انداز اوکراین برای جنگ اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در این سخنرانی تلویزیونی که با تصاویری از نشستش با سران غربی متحد اوکراین همراه بود، گفت: نتیجه اصلی سال ۲۰۲۳ و دستاورد اصلی آن این است که اوکراین قوی‌تر شده است.

خبر مرتبط
یک منبع امنیتی در مسکو فاش کرد/ زلنسکی پشت حمله به بلگورود بود؟

اقتصادنیوز: یکی از منابع امنیتی مسکو فاش کرد که حمله راکتی گسترده علیه شهر مرزی بلگورود با دستور مستقیم زلنسکی رخ داد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، ولودیمیر زلنسکی در این سخنرانی ۲۰ دقیقه‌ای، ۱۴ بار به واژه "جنگ" اشاره کرد و همچنین مانند سال ۲۰۲۲ وعده داد که یک اوکراین آزاد، پیروز خواهد شد.

وی در ادامه گفت: اصلا مهم نیست که چه تعداد راکت از سوی دشمن پرتاب می‌شود یا اینکه چه تعداد گلوله توپ و حمله از سوی دشمن برای در هم شکستن اوکراینی‌ها شلیک می‌شود تا اوکراین را بترساند و شکست بدهد و به زمین بنشاند. ما همچنان مقاومت می‌کنیم.

خبر مرتبط
سرما امان سربازان اوکراینی را در خط مقدم برید+عکس

اقتصادنیوز: تصویری از شرایط سخت سرباز اوکراینی در خط مقدم جنگ با روسیه مشاهده کنید. سرمای شدید هوا این روزها بزرگترین چالش این نظامیان محسوب می شود.

رئیس جمهوری اوکراین گفت: نمی‌دانم که سال جدید چه چیزی برای ما به دنبال خواهد داشت. اما در سال جدید قوی‌تر خواهیم شد.

زلنسکی همچنین تولید چشمگیر ساخت تسلیحات را در سال ۲۰۲۴ در اوکراین وعده داد و بر تعهدش برای تولید دستکم یک میلیون پهپاد در سال جدید میلادی تاکید کرد.

وی همچنین بیان کرد: در سال جدید، دشمن حجم انبوه تولید داخلی را احساس می‌کند و جنگنده‌های اف-۱۶ هم از سوی شرکای غربی اوکراین تحویل گرفته می‌شود. خلبان‌های اوکراینی در حال آموزش برای پرواز با این جنگنده‌ها هستند و ما در نهایت آنها را در آسمان اوکراین می‌بینیم. دشمنان ما به طور حتم خشم ما را می‌بینند.

زلنسکی همچنین از شرکای غربی خود خواست تا به حمایت‌هایشان از اوکراین ادامه دهند چون کشور با کاهش کمک‌ها از جانب اروپا و آمریکا روبروست.

تیتر یک
کارگزاری مفید
صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی