تلاش‌های آمریکا برای میانجی‌گری بین اسرائیل و لبنان

کدخبر: ۶۱۹۹۱۵
اقتصادنیوز: نماینده آمریکا قصد دارد طی هفته آینده در جهت کاهش تنش‌های بین اسرائیل و لبنان به سرزمین‌های اشغالی سفر کند.
تلاش‌های آمریکا برای میانجی‌گری بین اسرائیل و لبنان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «آموس هاکستین» نماینده آمریکا قصد دارد طی هفته آینده به سرزمین‌های اشغالی سفر کند. بر اساس اعلام منابع خبری، هدف سفر هاکستین، جلوگیری از تشدید تنش میان اسرائیل و لبنان است.

خبر مرتبط
حمله موشکی از لبنان به دو پایگاه اسرائیل/ شهادت دو رزمنده حزب‌الله

اقتصادنیوز: حزب الله لبنان از هدف قرار دادن ۲ پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی و همچنین شهادت ۲ رزمنده خود در حملات رژیم اشغالگر به جنوب لبنان خبر داد.

این در حالی است که رسانه‌های عبری امروز گزارش دادند که «تل‌آویو خود را برای پاسخ قاطع حزب‌الله که ممکن است با موشک‌های دوربرد باشد، آماده می‌کند؛ ارتش اسرائیل سامانه گنبد آهنین را در امتداد مرز با لبنان و منطقه الجلیل تقویت کرده است».

شب گذشته در اثر حمله پهپادی اسرائیل به ضاحیه جنوبی بیروت، یک دفتر متعلق به جنبش حماس را در منطقه المشرفیه هدف قرار داد که در پی آن سه نفر از جمله صالح العاروری شهید و ۱۱ نفر دیگر هم زخمی شدند.

خبر مرتبط
رسانه های عبری افشاگری کردند/ آمادگی اسرائیل برای پاسخ حزب‌الله

اقتصادنیوز : منابع رسانه‌ای عبری فاش کردند که درپی ترور معاون دفتر سیاسی جنبش حماس در بیروت، اسرائیل درحال آماده کردن خود برای پاسخ قوی حزب‌الله است.

جنبش حزب الله لبنان در واکنش به ترور نائب رئیس دفتر سیاسی حماس، تأکید کرد که این جنایت بی پاسخ نخواهد ماند و حاوی پیام‌های سیاسی-امنیتی است؛ این تروز تحول خطرناکی در مسیر جنگ محور مقاومت با دشمن خواهد بود.

طبق گزارش رسانه‌های عبری تصمیمات امروز ارتش اسرائیل درباره وضعیت مرز با لبنان پس از نشستی اتخاذ شده که نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو بنیامین نتانیاهو، وزیر جنگ یوآو گالانت و عضو کابینه جنگ بنی گانتز عضو حضور داشته‌اند.

مشاور ارشد نخست‌وزیر اسرائیل مارک رگو، ساعاتی پس از ترور نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس صالح العاروری در لبنان،  بدون اشاره به این‌که تل‌آویو عامل این ترور بوده، گفت: این حمله متوجه لبنان و حزب الله نبوده است.

وی لحظاتی پس از پیام تبریک یک نماینده کنست به ارتش و دستگاه امنیتی تل‌آویو برای این ترور، در گفت‌وگو با رسانه آمریکایی ام‌اس‌ان‌بی‌سی تصریح کرد: «اسرائیل مسؤولیت این حمله را بر عهده نگرفت، اما هرکسی که انجام داده، مشخص است که علیه لبنان و حتی حزب الله نبوده است».

این در حالی است که لحظاتی بعد از ترور العاروری در نماینده کنست دانی دانون به نیروهای امنیتی و نظامی اسرائیل بابت ترور این مسؤول عالی‌رتبه حماس در بیروت تبریک گفت و ادعا کرد صالح العاروری که در بیروت ترور شد در عملیات ۷ اکتبر مشارکت داشت و بدین شکل ما با وی تسویه حساب کردیم. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی