آماده‌باش نیروهای ارتش اسرائیل در مرز لبنان

کدخبر: ۶۲۴۳۷۶
اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای امروز (پنج‌شنبه) از استقرار گسترده نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان خبر دادند.
 آماده‌باش نیروهای ارتش اسرائیل در مرز لبنان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از دریافت گزارشی مبنی بر نفوذ افراد مسلح از خاک لبنان شمار قابل توجهی از نیروهای ارتش به منطقه اعزام شده و در نزدیکی مرز مستقر شدند.

منابع رسانه‌ای عبری در این باره گزارش دادند که درپی این اتفاق جاده‌های منطقه بسته شده و ایست‌بازرسی‌هایی در مناطق مرزی ایجاد شد.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین در ۹ شهرک مرزی اعلام آماده‌باش کرده است.

رسانه‌های صهیونیستی همچنین گزارش دادند: از ساکنان شهر «حانیتا» در شمال خواسته شد که از خانه‌هایشان بیرون نیایند و راه‌های منتهی به این شهر مسدود شد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی بوده‌است.

خبر مرتبط
اظهارات تند وزیر دارایی اسرائیل درباره قطر و عملیات طوفان الاقصی

اقتصادنیوز: وزیر دارایی رژیم صهیونیستی همسو با نخست وزیر این رژیم به قطر حمله کرد و این کشور را به زعم خود «حامی تروریسم» و «تا حد زیادی مسئول» عملیات طوفان الاقصی خواند.

رسانه‌های عبری گزارش داده‌اند از زمان آغاز نبرد طوفان‌ الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده‌است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده‌است.

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز در سخنرانی اخیر خود گفت: «ما را با تیپ‌های خسته، شکست‌خورده و هراسان در شمال غزه تهدید می‌کنند؛ به شما می‌گوییم که خیلی خوش آمدید. کسی که باید از جنگ بترسد، اسرائیل و کابینه و شهرک‌نشینان آن هستند. ۹۹ روز است که ما آماده جنگ هستیم و از آن نمی‌ترسیم و بدون سقف و محدودیت و قید و شرط مبارزه می‌کنیم.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی