روسیه برای غرب خط و نشان کشید/ پاسخ ما به توقیف دارایی‌ها شدید و سخت خواهد بود

کدخبر: ۶۲۸۲۹۹
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: واکنش مسکو در صورت ضبط و توقیف دارایی‌های روسیه در کشورهای غربی بسیار شدید و سخت خواهد بود.
روسیه برای غرب خط و نشان کشید/ پاسخ ما به توقیف دارایی‌ها شدید و سخت خواهد بود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پس از آنکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیروهایش را در ۲۰۲۲ به اوکراین اعزام کرد، آمریکا و متحدانش نقل و انتقالات مالی بانک مرکزی روسیه و وزارت دارایی این کشور را ممنوع و ۳۰۰ میلیارد دلار دارایی‌های این کشور را در کشورهای غربی مسدود کردند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، روز دوشنبه اتحادیه اروپا قانون جدیدی را برای کنار گذاشتن سودهای حاصل از دارایی‌های مسدود شده بانک مرکزی روسیه تصویب و اعلام کرد، این نخستین گام ملموس به سمت هدف اتحادیه اروپا برای استفاده از این پول برای تامین مالی بازسازی اوکراین است.

خبر مرتبط
پس لرزه های نفوذ ناتو در قره باغ/ آیا قفقاز به میدان رویارویی آمریکا و روسیه تبدیل می‌شود؟

اقتصادنیوز: ارمنستان پیوندهای جغرافیایی و اقتصادی با روسیه دارد و روسیه مدتهاست که به دنبال نفوذ در قفقاز بوده است. در نتیجه، رهبران آمریکایی تصمیم گرفته اند که منطقه را از منظر امنیت مهم تلقی کرده - یا به گونه ای از آن به عنوان میدانی برای زورآزمایی با روسیه استفاده کنند. این سیاست خارجی واکنشی به بدتر شدن روابط با روسیه و خشونت های منطقه ای غیرضروری کمک کرده است.

در این میان، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: این دزدی و سرقت است. این اقدامی نامتناسب است که وقتی چیزی برای شما نیست، از آن بهره برداری کنید.

وی افزود، واکنش مسکو در صورت ضبط و توقیف دارایی‌های روسیه در کشورهای غربی بسیار شدید و سخت خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه گفت: با توجه به اینکه کشور ما این موضوع را دزدی دانسته است، نگرش ما همان مجازات برای سارقان خواهد بود نه به عنوان یک اقدام سیاسی.

روسیه همچنین اعلام کرده که اگر دارایی‌هایش توقیف شوند، دارایی‌های آمریکا، کشورهای اروپایی و دیگر کشورها را توقیف و مصادره می‌کند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید