خبر خوب برای علاقمندان به"زالودرمانی" و "حجامت"

کدخبر: ۶۲۹۵۸۰
اقتصادنیوز : مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت از ابلاغ استاندارد ۷ خدمت طب سنتی خبر داد و گفت: بیمه‌های تکمیلی می‌توانند این خدمات را تحت پوشش قرار دهند.
خبر خوب برای علاقمندان به"زالودرمانی" و "حجامت"

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، نفیسه حسینی یکتا درباره پوشش بیمه‌ای خدمات طب سنتی اظهار کرد: در زمان حاضر، ویزیت متخصصان طب ایرانی تحت پوشش بیمه‌های پایه شامل بیمه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح قرار دارد.

وی افزود: در عین حال پیشنهادی مبنی بر پوشش بیمه‌ای سه خدمت دیگر طب سنتی را نیز به شورای‌عالی بیمه سلامت ارائه کرده‌ایم که در صورت تصویب در شورای‌عالی، جزئیات آن اعلام خواهد شد. بر اساس بودجه 1402 پوشش بیمه‌ای این سه خدمت باید انجام شود که این موضوع در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم به‌زودی در جلسات آتی شورای‌عالی این موضوع نیز به تصویب برسد.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در پاسخ به پرسشی مبنی بر پوشش بیمه‌ای خدمات طب سنتی توسط بیمه‌های تکمیلی نیز بیان کرد: مکاتبه‌ای از سوی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با معاونت درمان و شورای‌عالی بیمه شده است تا خدمات استاندارد طب سنتی که تحت پوشش بیمه‌های پایه نیستند تحت پوشش بیمه‌های تکمیلی قرار بگیرند.

وی گفت: در زمان حاضر استاندارد 7 خدمت شامل رایحه‌درمانی، زالودرمانی، حجامت، بادکش، فصد، انکباب و حقنه درمانی توسط معاونت درمان وزارت بهداشت ابلاغ و به بیمه‌های تکمیلی اعلام شده است که با توجه به ابلاغ استاندارد خدمتی این خدمات از سوی معاونت درمان، می‌توانند آن را تحت پوشش قرار دهند و اجرای این موضوع بستگی به همکاری بیمه‌های تکمیلی دارد.

حسینی یکتا در پاسخ به این سؤال که "مجموعه‌ها و ادارات چگونه می‌توانند برای دریافت خدمات طب سنتی در سلامتکده‌ها برای کارکنان خود اقدام کنند؟" تصریح کرد:‌ ادارات و مجموعه‌ها می‌توانند با سلامتکده‌های طب سنتی به‌طور مستقیم وارد رایزنی شوند و تفاهم‌نامه منعقد کنند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید