پیغام پدر ترامپ به پسرش: همیشه یک احمق بودی!

کدخبر: ۶۲۹۶۰۱
اقتصادنیوز: پروژه لینکلن با بهره‌گیری از هوش‌مصنوعی، یک پیام ویدئویی از پدر ترامپ ساخت که در آن به پسرش می‌گوید: «تو همیشه یک احمق بودی.»
پیغام پدر ترامپ به پسرش: همیشه یک احمق بودی!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، ساخت یک ویدیو با استفاده از هوش مصنوعی از پدر دونالد ترامپ، تازه‌ترین ساخت جعلی است که این تکنولوژی جدید ایجاد کرده و نگرانی‌ها را نسبت به تاثیر مخرب این فناوری در جوامع افزایش داده است.

این ویدیوی جدید که بسیار هم در ایالات متحده مورد توجه قرار گرفته از سوی «پروژه لینکلن» منتشر شده که یک کمیته اقدام سیاسی است که توسط محافظه‌کاران میانه‌رو و جمهوری‌خواه تاسیس شده است. در این ویدیو پدر دونالد ترامپ جملاتی نه چندان دلگرم‌کننده برای پسرش به زبان می آورد. 

او خطاب به دوربین می‌گوید: «دونی، پسرم، من همیشه می‌دانستم که تو یک احمق بودی، معاملات تجاری تو همه آشغال بودند. زندگی شخصی تو هم یک افتضاح بوده و همه فرزندانت به ویژه ایوانکا از تو متنفر هستند.» 

خبر مرتبط
هیلاری کلینتون: باید ترامپ را جدی بگیریم!

اقتصادنیوز: هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا گفت که باید تلاش دونالد ترامپ برای بازگشت به ریاست جمهوری را جدی گرفت و هشدار داد که رئیس جمهوری سابق ایالات متحده درصدد بر خواهد آمد تا واشنگتن را از ناتو خارج کند.

ترامپ پدر که یک سازنده املاک و مستغلات بود در سال ۱۹۹۹ درگذشت و امپراطوری او به دونالد به ارث رسید. 

1604421_979

این ویدیو البته در پایان حاوی پیامی است که نشان می‌دهد به طور کامل توسط هوش مصنوعی ساخته شده اما نگرانی‌ها را نسبت به سواستفاده های احتمالی از این تکنولوژی برای فریب افکار عمومی شدت بخشیده است. 

پروژه لینکلن که خود را به عنوان یک سازمان طرفدار دموکراسی معرفی می‌کند تلاش دارد از بازگشت دوباره ترامپ به کاخ سفید جلوگیری کند.

پیش از این در رقابت برای نامزدی جمهوری‌خواهان، ران دیسانتیس، نامزد و فرماندار فلوریدا، ویدئویی را منتشر کرد که در آن ترامپ، آنتونی فائوچی، مشاور سابق پزشکی کاخ سفید را در طول همه‌گیری کووید-۱۹ در آغوش گرفت. ویدیویی که اساسا با هوش مصنوعی ساخته شده و واقعیت نداشت. 

همچنین در ماه ژانویه، رای دهندگان در نیوهمپشایرروی تلفن‌های خود صداهایی دریافت کردند که در آن جو بایدن به آنها گفته بود در انتخابات مقدماتی رای ندهند. کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده بعدا ممنوعیت صداهای تولید شده توسط هوش مصنوعی در تماس های رباتیک را اعلام کرد.

پیش از آن هم گروهی از طرفداران ترامپ تصاویر جعلی از دستبند زدن به او توسط ماموران پلیس فدرال و همچنین دیدار او با پاپ فرانسیس رهبر واتیکان در کاخ سفید منتشر کرده بودند که همگی توسط هوش مصنوعی تولید شده بود. 

افزایش روزافزون این سواستفاده‌ها از سوی افراد و جریان‌های مختلف سیاسی، نگرانی‌ها را نسبت به اثرات سو این فناوری در فرآیندهای انتخاباتی افزایش داده و با وجود هشدارها همچنان ساز و کار مشخصی برای جلوگیری از این روند ایجاد نشده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید