حمله اسرائیل به جنوب لبنان

کدخبر: ۶۲۹۶۵۳
اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای ظهر امروز (سه‌شنبه) از حملات جدید رژیم صهیونیستی به مناطقی در جنوب لبنان خبر دادند.
حمله اسرائیل به جنوب لبنان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه الجزیره در این باره گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی ۲ حمله به شهرک «حولا» و حومه شهرک «مبلیدا» در جنوب لبنان انجام داد.

خبرنگار الجزیره در لبنان در این باره گفت که تا بدین لحظه گزارشی مبنی بر تلفات احتمالی در نتیجه این حمله گزارش نشده است.

در همین راستا، برخی منابع رسانه‌ای از پرتاب سه موشک ضد زره از خاک لبنان به شهرک صهیونیست‌نشین «مرگلیوت» در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین خبر دادند.

خبر مرتبط
خبر فوری از حمله اسرائیل به جنوب لبنان

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای ظهر امروز (شنبه) از حمله رژیم صهیونیستی به چند منطقه در جنوب لبنان خبر دادند.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه نیز حملاتی را به شهرک «الغازیه» در شهر «صیدا» انجام داده بود که منجر به مجروح شدن ۱۴ کارگر شد.

این حملات در حالی انجام شده است که شیخ «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان عصر دوشنبه به رژیم صهیونیستی هشدار داد که هرگونه توسعه دامنه حملات به خاک لبنان شکست رژیم اشغالگر را سنگین‌تر و پایان حیات سیاسی نتانیاهو را نزدیک‌تر خواهد کرد.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده‌ است.

این درگیری‌ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب‌الله به مواضع و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه)، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان‌الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده‌ است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان‌الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده‌ است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده‌ است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی