دیدار وزرای امور خارجه ایران و مجارستان/جزئیات امضای 2 سند راهبردی

کدخبر: ۶۳۰۱۵۰
اقتصادنیوز: وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار با همتای مجارستانی خود از امضای 2 سند راهبردی خبر داد.
دیدار وزرای امور خارجه ایران و مجارستان/جزئیات امضای 2 سند راهبردی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان بعدازظهر امروز (پنجشنبه) پس از دیدار با "پیتر سیارتو" همتای مجارستانی خود در نشست خبری مشترک اظهار داشت: جناب وزیر و هیات همراه وی با هدف برگزاری کمیسون اقتصادی مشترک در تهران حضور دارند و گفت و گوهای سازنده‌ای را هم با وزیر اقتصاد صبح امروز داشتند.

وی گفت: امروز در دو بخش که یکی بحث کمیسیون مشترک اقتصادی میان وزیر خارجه مجارستان و آقای خاندوزی و بخش دیگر هم گفت و گوهای مهمی در حوزه‌های مورد علاقه با وزیر خارجه مجارستان در وزارت خارجه داشتیم سفر آقای وزیر خارجه را می توان تعریف کرد. همه ابعاد همکاری‌ها در حوزه های علمی، فناوری، کشاورزی، مدیریت آب، بهداشت و درمان، صنعت، انرژی، تبادل دانشجو و گردشگری مورد توجه جلسه امروز صبح کمیسیون مشترک اقتصادی دو طرف قرار گرفته است. روابط دو طرف در مسیر درست خود قرار دارد و دو سند راهبردی و نقشه راه همکاری‌های کشاورزی در کمیسیون مشترک اقتصادی به امضا رسید.

خبر مرتبط
هشدار جدی امیرعبداللهیان به آمریکا/از ریاکاری درباره حمله اسرائیل به رفح دست بردارید

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه به آمریکایی‌ها هشدار داد که درباره حمله اسرائیل به رفح دست از ریاکاری بردارند.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: روابط دو طرف در مسیر درست خود قرار دارد و دو سند راهبردی و نقشه راه همکاری‌های کشاورزی در کمیسیون مشترک اقتصادی به امضا رسید. ما بر اجرای توافقات انجام شده کمیسیون تاکید کردیم.

امیرعبداللهیان بیان داشت: برسی موضوعات منطقه ای و بین المللی و البته تمرکز بر جنگ غزه و احقاق حقوق ملت فلسطین هم از دیگر محورهای گفت و گوهای امروز بود. ما بر راهکارهای سیاسی و با تمرکز بر قطعنامه‌های سازمان ملل و توقف نسل کشی تاکید کردیم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم‌ قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۸ فروردین

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید