یمن: ناو آمریکایی، کشتی انگلیسی و مواضع رژیم صهیونیستی را هدف قرار دادیم

کدخبر: ۶۳۰۱۹۵
اقتصادنیوز: سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن پنجشنبه شب تأیید کرد که نیروهای ارتش ما امروز یک ناو آمریکایی، یک کشتی انگلیسی و مواضع رژیم صهیونیستی را هدف قرار دادند.
یمن: ناو آمریکایی، کشتی انگلیسی و مواضع رژیم صهیونیستی را هدف قرار دادیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا به نقل از تارنمای شبکه «المسیره» یمن، سریع افزود: که در عملیات نخست که با پهپاد و موشک انجام شد، مواضع مختلف متعلق به رژیم صهیونیستی در منطقه «ام الرشراش» در جنوب فلسطین اشغالی را هدف قرار دادیم.

به گفته سخنگوی نیروهای مسلح یمن، در عملیات دوم در خلیج عدن به یک کشتی انگلیسی با چند موشک دریایی حمله کردیم که در جریان آن کشتی مذکور آتش گرفت.

سریع خبر داد که در جریان عملیات سوم ارتش یمن نیز یک ناو آمریکایی در دریای سرخ، هدف حمله چند پهپاد قرار گرفت.

اظهارات سخنگوی ارتش یمن پس از آن روی میدهد که سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس بامداد امروز پنجشنبه از حادثه دریایی جدید در نزدیکی عدن در شرق باب المندب خبر داد و هم‌زمان رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که شهر «ام الرشراش» در ایلات در جنوب فلسطین اشغالی هدف قرار گرفته شده است

به گزارش ایرنا، سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد که حادثه دریایی در هفتاد مایل دریایی در جنوب شرقی عدن رخ داده است.

همزمان سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی حمله موشکی از سمت دریای سرخ به شهر «ام الرشراش» در ایلات در جنوب فلسطین اشغالی را تایید کرد.

آمریکا و انگلیس بامداد ۲۱ دی ماه در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند.

این حملات پس از آن انجام شد که ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خیلج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی