حمله اوکراین به مواضع روسیه/مناطق مختلف دونتسک بمباران شد

کدخبر: ۶۳۰۷۶۶
اقتصادنیوز: مقامات محلی جمهوری خلق دونتسک اعلام کردند که نیروهای اوکراینی طی روز گذشته مناطق مختلف این منطقه را بمباران کرده اند.
حمله اوکراین به مواضع روسیه/مناطق مختلف دونتسک بمباران شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، مقامات محلی جمهوری خلق دونتسک در شرق اوکراین که پارسال با برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد، امروز دوشنبه اعلام کردند که نیروهای اوکراینی طی روز گذشته ۲۶ بار مناطق مختلف این منطقه را بمباران و ۹۹ گلوله با کالیبرهای مختلف شلیک کردند.

خبر مرتبط
اوکراین آب پاکی را روی دستان غرب ریخت/روسیه از موشک‌های ایرانی اسفاده نمی‌کند

اقتصادنیوز: رییس اداره اطلاعات نظامی اوکراین ادعاهای غرب مبنی بر استفاده روسیه از موشک‌های بالستیک ایرانی در جنگ اوکراین را رد کرد.

نمایندگی جمهوری خلق دونتسک در مرکز مشترک نظارت و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی در اوکراین با انتشار پیامی در کانال تلگرامی اعلام کرد: «طی ۲۴ ساعت گذشته، این مرکز ۲۶ مورد بمباران توسط نیروهای اوکراینی را ثبت کرد... ۶ مورد در محور دونتسک. و ۲۰ در محور گورلووکا.»

نیروهای اوکراینی تقریباً روزانه زیرساخت ها و غیرنظامیان جمهوری خلق لوگانسک و دونتسک را با استفاده از روش های تروریستی و با حمایت نیروهای ناتو هدف قرار می دهند.

خبر مرتبط
گروه هفت روسیه را نقره داغ کرد

اقتصادنیوز: گروه هفت در بیانیه‌ای مشترک، از تداوم تصرف دارایی‌های روسیه تا زمان جبران خسارات‌ وارد آمده به اوکراین در جنگ و تحریم‌ها علیه حامیان روسیه خبر داد.

دیروز یکشنبه نیز نیروهای ارتش اوکراین مناطق مسکونی شهرکی در جمهوری خلق دونتسک را گلوله‌باران کردند. گفته می‌شود که در این حمله یک نفر زخمی شده است.

هفته پیش نیز مقامات جمهوری خلق دونتسک که پارسال با برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد اعلام کردند که نیروهای اوکراینی ۳۰ بار خاک این منطقه را بمباران کردند و ۱۰۹ پرتابه در کالیبرهای مختلف شلیک کردند.

نماینده جمهوری خلق دونتسک در مرکز مشترک نظارت و هماهنگی مسائل مربوط به جنایات جنگی در اوکراین در کانال تلگرامی خود اعلام کرد: «در ۲۴ ساعت گذشته، این مرکز ۳۰ مورد گلوله باران توسط نیروهای اوکراینی را ثبت کرده است. دشمن پنج بار محور دونتسک و ۲۵ بار محور گورلووکا را هدف قرار داد.»

در این بیانیه آمده است که نیروهای اوکراینی در مجموع ۱۰۹ پرتابه با کالیبرهای مختلف شلیک کردند. به گفته دفتر نمایندگی، گزارشی از تلفات غیرنظامیان گزارش نشده است و یک ساختمان مسکونی آسیب دیده است.

به نوشته راشاتودی نیروهای اوکراینی تقریباً روزانه زیرساخت ها و غیرنظامیان جمهوری خلق لوهانسک و دونتسک را با استفاده از روش های تروریستی و با حمایت نیروهای ناتو هدف قرار می دهند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی