بازگشایی برج ایفل پس از 6 روز تعطیلی

کدخبر: ۶۳۰۸۰۴
اقتصادنیوز: برج ایفل پس از گذشت 6 روز از تعطیلی به دلیل اعتصاب کارکنانش، بازگشایی شد.
بازگشایی برج ایفل پس از 6 روز تعطیلی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، برج ایفل که از هفته گذشته به دلیل اعتصاب کارکنانش تعطیل شده بود در نهایت و به دنبال توافق اتحادیه‌های کارکنان و مدیریت این بنای تاریخی، پس از ۶ روز، بار دیگر به روی بازدیدکنندگان گشوده شد.

خبر مرتبط
برج ایفل تعطیل شد/گردشگران نیایند

اقتصادنیوز: به دنبال اعتصاب بخشی از کارکنان برج ایفل به دلیل نارضایتی از مدیریت مالی، بازدیدِ یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های توریسی فرانسه، امکان‌پذیر نیست.

کارکنان این جاذبه توریستی مهم در فرانسه خواستار افزایش حقوق خود متناسب با درآمد حاصل از فروش بلیت و همچنین بهبود شرایط نگهداری از این بنای تاریخی شده بودند.

این سازه ٣‬٣‬٠ متری که یکی از شناخته‌شده‌ترین مقاصد گردشگری جهان است، پس از اعتصاب کارکنان و تعطیلی ۶ روزه، سرانجام با وعده سرمایه‌گذاری ٣‬٨‬٠ میلیون یورویی تا سال ٢٠٣‬١ برای نوسازی برج، بازگشایی شد.

به گزارش ایندیپندنت، از آنجا که یکی دیگر از عوامل نارضایتی کارکنان برج ایفل، دستمزهای پایین و نامتناسب با درآمد حاصل از فروش بلیت بوده است، مذاکراتی درباره افزایش حقوق کارکنان این سازه تاریخی نیز در هفته جاری آغاز شده و انتظار می‌رود ماه آینده نهایی شود. 

بلندترین سازه موجود در پایتخت فرانسه که معمولاً در تمام روزهای سال به روی گردشگران باز است، سال گذشته نیز در جریان اعتراضات گسترده در سراسر فرانسه علیه طرح دولت برای اصلاح سیستم بازنشستگی، به صورت کم‌سابقه‌ای به مدت ١٠ روز تعطیل شده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید