هشدار جدی یونیسف درباره وضعیت وخیم غزه/شمار تلفات کودکان روبه افزایش است

کدخبر: ۶۳۲۲۰۵
اقتصادنیوز: صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نسبت به افزایش تلفات کودکان فلسطینی در غزه هشدار داد.
هشدار جدی یونیسف درباره وضعیت وخیم غزه/شمار تلفات کودکان روبه افزایش است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یونیسف هشدار داد  که اگر مداخله مستقیم برای ارائه کمک صورت نگیرد، تعداد زیادی از کودکان غزه بر اثر کم آبی و سوء تغذیه جان خود را از دست خواهند داد.

خبر مرتبط
هشدار یونیسف به فاجعه قحطی در غزه/ کودکان فلسطینی در آستانه مرگ

اقتصادنیوز: مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از کودکان در غزه دچار سوء تغذیه حاد هستند، تاکید کرد: کودکان فلسطینی در غزه در آستانه مرگ هستند.

عادل خدر مدیر منطقه ای یونیسف گفت: اکنون، مرگ کودکانی که ما از آن هراس داشتیم به واقعیت تبدیل شده است و احتمالاً به سرعت افزایش می یابد، مگر اینکه جنگ پایان یابد و موانع ارسال کمک های بشردوستانه فورا برطرف شوند.

وی تاکید کرد: زندگی هزاران نوزاد و کودک دیگر به اقدامات فوری بستگی دارد.

خبر مرتبط
شهادت کودکان فلسطینی به دلیل قحطی غذا و دارو

به گفته مدیر بیمارستان کمال عدوان غزه، تعدادی از کودکان غزه به دلیل کمبود غذا، دارو و تجهیزات پزشکی در این بیمارستان به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش ایرنا, سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه بعد از ظهر امروز یکشنبه از افزایش تعداد کودکان شهید فلسطینی بر اثر گرسنگی و سوء تغذیه به ۱۵ نفر خبر داد.

«کاترین راسل» مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز یکشنبه با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از کودکان در غزه دچار سوء تغذیه حاد هستند، تاکید کرد: کودکان فلسطینی در غزه در آستانه مرگ هستند.

راسل در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: از هر ۶ کودک زیر ۲ سال در غزه، یک کودک دچار سوء تغذیه حاد است.

وزارت بهداشت غزه ظهر امروز روز یکشنبه در جدیدترین آمار خود اعلام کرد که ۹۰ شهروند فلسطینی در ۲۴ ساعت گذشته به شهادت رسیدند و شمار شهدای غزه از آغاز جنایات صهیونیست ها از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به ۳۰ هزار و ۴۱۰ نفر رسید.

با گذشت نزدیک به ۵ ماه از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، در حالی که تلاش میانجی ها برای حل این بحران ادامه دارد، نظامیان اشغالگر همچنان به جنایت خود ادامه داده و در حال خلق یک تراژدی و فاجعه ای دیگر هستند.

رژیم صهیونیستی در کنار تجاوزهای بی وقفه خود، با محاصره و جلوگیری از ارسال کمک های بشردوستانه و مواد غذایی نیز اوضاع را فاجعه بار تر کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی