ایران خواهان اجرای این دستور در غزه شد

کدخبر: ۶۳۲۳۷۷
اقتصادنیوز: سفیر ایران در ژنو، خواستار اجرای کامل دستور موقت ICJ برای توقف نسل کشی توسط رژیم اشغالگر اسرائیل در غزه شد.
ایران خواهان اجرای این دستور در غزه شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، علی بحرینی سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو در یک سخنرانی از طرف بیش از ۶۰ کشور در جلسه روز دوشنبه نشست پنجاه و پنج شورای حقوق بشر ضمن محکوم کردن کشته شدن بیش از ۱۵۰ نفر از کارکنان سازمان ملل بر اثر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه در چهار ماه اخیر، گفت: در هشت دهه اشغالگری در سرزمین های اشغالی فلسطین جهان شاهد چنین وضعیت وخیم حقوق بشری و بشردوستانه نبوده است.

سفیر ایران افزود: بیمارستان ها و هرگونه امکانات برای بیماران و زخمی ها به صورتی کاملا عامدانه توسط نیروهای اشغالگر اسرائیل مورد حمله قرار می گیرند که موجب از کار افتادن سیستم درمانی در غزه شده و جهان از میزان هدف قرار دادن تعمدی بیمارستان ها و کادر درمانی و بشردوستانه در غزه شوکه شده است.

بحرینی در ادامه اظهار داشت: طرح ادعاها علیه برخی آژانس های بشردوستانه در غزه و اختلال در فعالیت های آنها و سخت تر کردن شرایط زندگی مردم در این منطقه بخشی از دستور کار نیروهای اشغالگر اسرائیل برای مجبور کردن مردم به رها کردن خانه های خود و ترک سرزمین خود است.

خبر مرتبط
هشدار امیرعبداللهیان به ژنو/اشغالگران را پاسخگو کنیم+فیلم و عکس

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه در سخنرانی خود در ژنو، گفت: مسئولیت قانونی و تعهد اخلاقیِ مشترک ما ایجاب می‌کند نسل‌کشی را متوقف کنیم و اشغالگران متجاوز را بخاطر ارتکاب جنایات جنگی، نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت، پاسخگو کنیم.

وی در این سخنرانی گروهی با ابراز نگرانی از اقدامات عامدانه نیروهای اشغالگر اسرائیلی علیه زیرساخت ها و آژانس های بشردوستانه، تصریح کرد: ما عمیقا از اجرای این سیاست و اقدامات عامدانه اشغالگران که با هدف از بین بردن تاب آوری کامل مردم فلسطین علیه اشغالگری و دستیابی به حق خود برای تعیین سرنوشت صورت می گیرد، ابراز نگرانی می کنیم.

سفیر و نماینده کشورمان در پایان در این سخنرانی خواستار اجرای کامل دستور موقت ICJ برای توقف نسل کشی توسط رژیم اشغالگر اسرائیل در غزه شد.

نشست پنجاه و پنج شورای حقوق بشر از ۷ اسفند کار خود را در ژنو آغاز کرده و در مدت شش هفته تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ موضوعات مختلف حقوق بشری از جمله وضعیت حقوق بشری در فلسطین را بررسی خواهد کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید