حضور گانتس در کابینه اسرائیل زیر سوال رفت

کدخبر: ۶۳۲۶۲۵
اقتصادنیوز: رئیس ائتلاف اپوزیسیون در پارلمان اسرائیل حضور رهبر حزب اتحاد در کابینه صهیونیست را عامل تقویت جایگاه نتانیاهو عنوان کرد.
حضور گانتس در کابینه اسرائیل زیر سوال رفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «یائیر لاپید» رهبر حزب «یش‌عتید» و رئیس ائتلاف اپوزیسیون در کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی، حضور «بنی گانتس» رهبر حزب «اتحاد» در کابینه را عامل تقویت جایگاه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم در قدرت ارزیابی کرد.

وی گفت: اگر حزب گانتس به کابینه به ریاست نتانیاهو نپیوسته بود، اکنون کابینه بسیار بهتری، روی کار آمده بود.

ائتلاف راست‌گرای حاکم بر رژیم صهیونیستی به رهبری نتانیاهو با طرح لایحه جنجالی تغییرات قضائی، سرزمین‌های اشغالی را پیش از طوفان الاقصی، دچار ناآرامی های گسترده کرد.

خبر مرتبط
لاپید: اختلاف تل‌آویو و واشنگتن امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند

رهبر ائتلاف مخالفان در پارلمان اسرائیل در اظهاراتی گفت که اختلاف بین بنیامین نتانیاهو و جو بایدن امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند.

منتقدان نتانیاهو، لایحه جنجالی تغییرات قضائی را عامل تشدید شکاف در میان مقامات رژیم صهیونیستی و فروپاشی داخلی این رژیم اعلام کردند.

مخالفان ائتلاف حاکم معتقدند که نتانیاهو باید به عنوان مقصر شکست از مقاومت فلسطین در عملیات طوفان الاقصی از قدرت کناره‌گیری می کرد.

هیچ کدام از احزاب مخالف نتانیاهو به ائتلاف تشکیل شده توسط وی برای مدیریت جنگ غزه نپیوستند و حزب گانتس، تنها حزبی بود که به این ائتلاف پیوست.

مخالفان نتانیاهو کماکان بر خروج گانتس از ائتلاف با نتانیاهو و زمینه سازی برای انحلال کابینه وی و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی تاکید دارند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید