سوت پایان مذاکرات بی‌نتیجه قاهره زده شد/خبر مهم حماس به رویترز

کدخبر: ۶۳۲۶۳۱
اقتصادنیوز: یکی از مقامات ارشد حماس در گفت‌وگو با رویترز از توقف مذاکرات آتش‌بس بین حماس و میانجی‌ها در قاهره بدون هیچ پیشرفتی خبر داد.
سوت پایان مذاکرات بی‌نتیجه قاهره زده شد/خبر مهم حماس به رویترز

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، باسم نعیم، یکی از مقامات ارشد حماس به رویترز گفت که این گروه پیشنهاد‌های خود را برای توافق آتش‌بس طی دو روز گفتگو به میانجی‌گران ارائه کرده و اکنون منتظر پاسخ اسرائیلی‌ها است که در مذاکرات نبودند.

نعیم گفت: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نمی‌خواهد به توافق برسد و اکنون توپ در زمین آمریکایی‌ها است تا او را برای توافق تحت فشار بگذارند.

تل آویو از اظهار نظر علنی در مورد مذاکرات قاهره خودداری کرده است. یک منبع پیشتر به رویترز گفته بود که رژیم صهیونیستی بدلیل عدم ارائه لیست اسیران توسط حماس در مذاکرات حضور نیافته است.

خبر مرتبط
حماس درخواست اسرائیل را رد کرد/ تل‌آویو مذاکرات آتش بس را تحریم کرد

اقتصادنیوز: در پی مخالفت جنبش حماس با شرط اسرائیل درباره ارائه لیست کامل اسامی اسرای زنده، این رژیم مذاکرات یکشنبه را درباره آتش‌بس غزه تحریم کرد.

نعیم گفت که ارائه این لیست بدون آتش‌بس غیرممکن است، زیرا اسیران در سراسر منطقه جنگی پراکنده شده و توسط گروه‌های جداگانه نگهداری می‌شوند.

مذاکرات قاهره به عنوان آخرین راه برای دستیابی به اولین آتش بس طولانی در جنگ دیده می‌شد.

منابع امنیتی مصر روز دوشنبه گفتند که همچنان با اسرائیلی‌ها در تماس هستند تا اجازه دهند مذاکرات بدون حضور هیئت اسرائیلی ادامه یابد.

واشنگتن که هم نزدیکترین متحد تل‌آویو و هم حامی مذاکرات آتش بس است، گفته است که یک توافق مورد تایید اسرائیل در حال حاضر روی میز است. حماس این روایت را به عنوان تلاشی برای رد سرزنش از سوی تل‌آووی در صورت شکست مذاکرات بدون توافق، رد کرده است

ایالات متحده همچنین از رژیم صهیونیستی خواسته است تا برای کاهش فاجعه انسانی در غزه، جایی که بیش از ۳۰۰۰۰ نفر در اثر حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند، اقدامات بیشتری انجام دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی