خبر خوش اردوغان برای مردم غزه/نام نتانیاهو کنار هیتلر و استالین ثبت شد

کدخبر: ۶۳۳۵۰۰
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با جنایات در غزه، نام خود را در کنار هیتلر، موسولینی و استالین به عنوان «نازی‌های عصر» ثبت کرد.
خبر خوش اردوغان برای مردم غزه/نام نتانیاهو کنار هیتلر و استالین ثبت شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «رجب طیب اردوغان» در سخنانی در پنجاه و سومین نشست مجمع عمومی بنیاد دانش در استانبول تاکید کرد: بنیامین نتانیاهو و کابینه‌اش با ارتکاب جنایت علیه بشریت در غزه، اسم خود را در کنار هیتلر، موسولینی و استالین به عنوان «نازی‌های عصر ما» ثبت کرد.

وی اظهار داشت: «تاکنون بیش از ۳۲ هزار فلسطینی در نتیجه حملات مستقیم اسرائیل به غیرنظامیان شهید و بیش از ۷۲ هزار فلسطینی نیز زخمی شده‌اند.»

رئیس جمهوری ترکیه گفت: عوامل قتل‌عام در غزه پیشتر در وجدان بشری محکوم شده‌اند و ما نیز اقدامات لازم را برای پاسخگویی آنها در مقابل حقوق بین‌الملل انجام می‌دهیم.

خبر مرتبط
اردوغان حمایت قاطعانه خود را از این گروه اعلام کرد

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری ترکیه بار دیگر بر حمایت قاطعانه از حماس تأکید کرد.

وی ادامه داد: متأسفانه جهان اسلام با جمعیتی حدود ۲ میلیارد نفر نتوانسته است به وظیفه برادری خود در قبال ملت فلسطین به طور کامل عمل کند.

اردوغان درباره اقدامات ترکیه برای ارسال کمک به غزه گفت: ما از روابط اخیر خود با مقام های مصری برای رساندن کمک به غزه استفاده کردیم.

وی افزود: نزدیک‌ترین شاهد مبارزه خالصانه ترکیه برای آرمان فلسطین، برادران فلسطینی ما با همه گروه‌هایشان هستند.

رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد: مجموع کمک‌های بشردوستانه‌ای که تاکنون با ۱۹ هواپیما و هفت کشتی به غزه ارسال کرده‌ایم به ۴۰ هزار تن رسیده است.

اردوغان ادامه داد: یک کشتی سه هزار تنی دیگر متعلق به هلال احمر ترکیه فردا در بندر العریش مصر پهلو خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه کشوری که با دولت و ملت خود در بالاترین سطح از مسئله فلسطین حمایت می‌کند بدون شک ترکیه است، تصریح کرد: ترکیه به شکلی آشکار، مستقیم و شفاف درباره تمامی مسائل با رهبران حماس گفت‌وگو کرده و از آنها حمایت می‌کند.

اردوغان تاکید کرد: رویکردم در قبال مساله فلسطین نسبت به ۱۵ سال پیش، تغییری نکرده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵

روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید