واکنش کرملین به اظهارات پاپ/چه‌کسی شهامت بالابردن پرچم سفید را دارد؟

کدخبر: ۶۳۳۹۹۳
اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین در واکنش به اظهارات اخیر رهبر کاتولیک‌های جهان درباره جنگ اوکراین گفت که رییس جمهور روسیه به دفعات نسبت به مذاکره با کی‌یف اعلام آمادگی کرده است.
واکنش کرملین به اظهارات پاپ/چه‌کسی شهامت بالابردن پرچم سفید را دارد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین با اشاره به اظهارات اخیر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان و انتقاد متحدان کی‌یف از وی، تاکید کرد که ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه بارها نسبت به مذاکره با اوکراین ابراز آمادگی و از آن استقبال کرده است.

پسکوف اظهار داشت: همه می‌دانید که پوتین به دفعات درباره آمادگی و استقبال مسکو از مذاکرات جهت حل و فصل مشکلات‌مان صحبت کرده و این مسیری است که ما ترجیح می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه اظهارات پاپ حیطه گسترده‌تری را دربرمی‌گیرد، اضافه کرد: او به طور کلی از مذاکره حمایت کرد اما اظهارات پاپ و مواضع روسیه همواره با انکار و مخالفت شدیداللحن اوکراین همراه بوده است.

خبر مرتبط
حمایت محض ماکرون از اوکراین/ کرملین شاکی شد

اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین گفت، اظهارات اخیر رئیس‌جمهور فرانسه، نشان دهنده افزایش مشارکت این کشور در مساله اوکراین است که در تضاد با منافع پاریس است.

پاپ فرانسیس در بخشی از مصاحبه‌ای که اوایل فوریه با رادیو تلویزیون سوئیس انجام داد و قرار است ۲۰ مارس به طور کامل پخش شود، گفت: معتقدم که طرف قوی‌تر، کسی است که شرایط را درک و به مردم فکر کند و شهامت بالا بردن پرچم سفید و مذاکره را داشته باشد. و امروز مذاکرات با کمک قدرت‌های جهانی، شدنی است.

مقام روس با اشاره به اظهارات مایا ساندو، رییس جمهور مولدوای علیه روسیه و متهم کردن مسکو به اخاذی انرژی نیز گفت: متاسفانه ساندو اغلب روسیه را به نوعی اخاذی انرژی متهم می‌کند که کاملاً بی‌اساس و غیرقابل توجیه است. هرگز موضوع اخاذی در بین نبوده و انرژی موضوعی کاملاً تجاری است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۱ فروردین

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید